Карієс є однією з найпоширеніших проблем зі здоров’ям у світі
Всесвітній день майбутнього без карієсу відзначають 14 жовтня кожного року. Метою цієї події є показати важливість слідкування за порожниною рота, підвищити обізнаність про карієс та навчити правильно чистити зуби.
Карієс - це найпоширеніша проблема, яка вражає дорослих та дітей. Особливо часто він зустрічається у дітей, підлітків та літніх людей, від нього не застраховані навіть немовлята, розповідає daytoday.
Історія та місія Всесвітнього дня майбутнього без карієсу
День боротьби з карієсом зубів має на меті підвищити обізнаність про проблему у світі. Він був ініційований у 2016 році Альянсом за майбутнє без карієсу (ACFF). Існує потреба підкреслити важливість формування і підтримки здорових звичок у порожнині рота протягом усього життя. Понад 600 мільйонів дітей страждають від карієсу і практично 100% дорослих мають карієс.
Всесвітній день майбутнього без карієсу нагадує про глобальну проблему карієсу та колективні зусилля, необхідні для боротьби з ним. Підвищуючи обізнаність, пропагуючи здорові звички та вживаючи профілактичні заходи, можна досягти майбутнього без карієсу.
Карієс — це пошкоджені ділянки на твердій поверхні зубів. З часом ці ділянки перетворюються на отвори (дірки), що може призвести до серйозного зубного болю, інфекції та втрати зуба.
Симптоми карієсу
-
сильний зубний біль;
-
чутливість зубів;
-
різкий біль при вживанні солодкого, гарячого або холодного;
-
дірки або ямки у зубі, які можна побачити;
-
коричневі, чорні або білі плями на будь-якій поверхні зуба.
Карієс починається з утворення зубного нальоту — прозорої липкої плівки, яка покриває зуби. Зазвичай зубний наліт утворюється через споживання великої кількості цукру та крохмалю та погане чищення зубів.
Профілактика карієсу
Гарна гігієна порожнини рота та зубів, а також регулярне відвідування стоматолога може допомогти уникнути виникнення карієсу.
-
Чистити зуби пастою з фтором;
-
полоскати рот;
-
уникати їжі, яка надовго застрягає в проміжках і ямках зубів;
-
обов’язково відвідуйте свого стоматолога принаймні двічі на рік. З належним доглядом за ротовою порожниною та оглядом зубів ви будете на крок попереду карієсу і будете мати здорові зуби та ясна.
Раніше ми розповідали, як правильно вибрати найкращу зубну пасту. Існує кілька факторів, на які осов’язково треба звернути увагу.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.