Якщо ви помітили, що у вас різко почав падати, зір, варто забити на сполох! Ділимося порадами офтальмолога, як діяти, якщо ця проблема знайома вам чи вашим рідним. Прислухайтесь до них та будьте здорові!
Причин, через які ви починаєте швидко втрачати зір, дуже багато. Та якщо ви помітили в себе цей небезпечний симптом - не зволікайте й негайно зверніться до фахівця. Детальніше про причини погіршення зору, а також його відновлення розповів офтальмолог Дмитро Павленко для Фактів ICTV.
Погіршення зору: причини
На порушення зору впливає вік, стиль життя і те, як ви слідкуєте за власним здоров’ям. Якщо говорити про молодь, то найчастіше лікарі відмічають у неї хворобу сухого ока. Ця проблема виникає через використання гаджетів, кондиціонерів, обігрівачів - люди починають рідше кліпати, через що передня частина ока пересихає, спричиняючи певні зміни.
- констатує лікар.
Інша поширена причина - відшарування сітківки. Її симптоми: поява іскор в очах, мерехтіння, великої кількості “мушок” в очах, а також відчуття пелени. За цієї проблеми потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб мати більше шансів на збереження зору.
- дає пораду Павленко.
Ще дві хвороби, які можуть спричиняти втрату зору - глаукома та катаракта. За словами лікаря, зазвичай ці зміни пов’язані з віком людини, травмами, цукровим діабетом чи прийомом гормональних препаратів.
Також не відкладайте візит до лікаря за наступних симптомів:
-
раптово почало косити одне око;
-
з’явився біль, двоїння, почервоніння протягом кількох днів;
-
з’явилась пляма перед оком;
-
травма ока;
-
підозра на інфекцію ока.
Погіршення зору: як діяти
Найкраще рішення, яке ви можете для себе прийняти - відвідувати офтальмолога на регулярній основі. Так, молодим людям варто проходити обстеження раз на 3 роки, людям старшого віку - раз на 2. Важливо: це лише за умови, що вас нічого не турбує.
Також лікар радить слідкувати за артеріальним тиском і не забувати робити перерви, працюючи за комп’ютером:
Тож, попрацювавши 20 хвилин, зробіть перерву на 20 секунд: покліпайте, подивіться вдалину хоча б на 6 метрів.
Важливий вплив на зір має й ваше харчування. До вашого раціону мають входити капуста, риба, мигдаль, авокадо, перець, морква, чорниця та шпинат. Зменште споживання смаженої та копченої їжі та налягайте на овочі та фрукти.
- констатує офтальмолог.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Також раніше ми писали, що зубна паста необов'язкова при чищенні зубів. Лікар-стоматолог розкрила правду про звичну всім гігієнічну процедуру.
Фото: freepik.com