Стоматолог розповіла 5 важливих нюансів про пірсинг у роті

Здоров'я

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Чимало людей полюбляють прикрашати себе декоративними сережками. Часто вони чіпляють їх у місця, де небезпечно носити подібні речі. Експерти розповіли, чи дійсно пірсинг у роті настільки шкідливий, що краще від нього відмовитися.

Лікар стоматолог Маріанна Коршинська розповіла 5 причин, які можуть зупинити вас робити пірсинг у роті. Експерт поділилася, що у свій час також мала пірсинг. І до певного віку він її влаштовував.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

5 причин не носити пірсинг:

1. Метал у роті

Яким би якісним не був метал, у роті він може стати причиною алергії. Буде відчуття печіння, а ще — набряк язика, почервоніння та інші неприємні симптоми.

2. Артикуляція

Ви перестанете правильно вимовляти частину звуків. Це можна буде виправити, працюючи над дикцією. Але такий дефект залишається реальним.

3. Травма

При ковтанні та мовленні наш язик впирається в нижні зуби. Тому існує ризик постійної механічної травми ясен (так звана декубітальна виразка), а також зубів,

— акцентувала стоматолог.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

4. Професіонал

Робити пірсинг повинен кваліфікований медик, який достеменно знає про стерилізацію інструментів та інші гігієнічні норми. В іншому випадку є ризик підчепити небезпечні інфекції, такі як ВІЛ, гепатит, туберкульоз тощо.

Дуже важливо, пірсинг повинен проводитися фахівцем, який знає анатомію та має навички надання невідкладної допомоги,

— підкреслила експерт.

5. Зміна смаків та проблеми із жуванням

Сережка у роті змінює смакові відчуття. А ще через неї можуть виникнути проблеми з пережовуванням їжі.

Кожен має право робити те, що йому подобається. Єдине, що завжди треба обдумати всі ризики і йти на це свідомо,

— резюмувала Маріанна Коршинська.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали, чи потрібно чистити зуби із зубною пастою. Стоматолог розвіяв міфи щодо цього питання.

Фото: Pinterest