Медикаментозний аборт: як працюють пігулки для переривання вагітності

Здоров'я

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Медикаментозний аборт – це прийом таблеток для переривання вагітності на ранніх термінах. Цей спосіб ще називають "пігулка для переривання вагітності", але насправді при процедурі потрібно буде прийняти кілька медикаментів. Про те, що таке медикаментозний аборт, вплив процедури на організм і наслідки читайте в нашому матеріалі.

Медикаментозний аборт: опис, ефективність, наслідки

Медикаментозний аборт – серія рецептурних таблеток, які необхідно прийняти протягом 2 днів, пояснює goodrx.com. ВООЗ рекомендує дозволити жінкам самостійно робити медикаментозні аборти вдома – від початку до кінця – за допомогою таблеток для переривання вагітності на строк до 12 тижнів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як відбувається медикаментозний аборт?

Як робиться медикаментозний аборт? Він проходить у кілька етапів, кожному з яких необхідно прийняти рецептурний препарат.

Прийом міфепрістону є першим етапом таблетованого аборту. Таблетка зупиняє вироблення прогестерону, основного гормону, що підтримує вагітність, що розвивається, і призводить до того, що плід відхиляється від стінки матки, після чого перестає рости. Міфепристон також змушує організм виділяти простагландини, хімічні речовини, що викликають скорочення матки.

Другим етапом медикаментозного аборту є прийом препарату мізопростол. Це лабораторна версія простагландинів, яка викликає сильніші скорочення, які виштовхують вагітність із тіла.

Через 7-14 днів після прийому препарату жінці необхідно відвідати лікаря. Він повинен переконатися, що пігулка для переривання вагітності подіяла. Якщо це не допомогло, то може знадобитися хірургічний аборт.

Медикаментозний аборт: побічні ефекти

Після прийому першого препарату починаються спазми та кровотеча. Ситуація погіршиться після прийому других ліків. Це ознака того, що аборт працює. Спазми та кровотеча пройдуть через кілька днів, та іноді може знадобитися і кілька тижнів.

Рівень спазмів та болю може залежати від тривалості вагітності, а також від того, чи народжувала жінка раніше. Наприклад, медикаментозний аборт на терміні вагітності 6 тижнів або менше зазвичай супроводжується меншим болем та спазмами, ніж аборт, виконаний на термін 9 тижнів. Жінки, які народжували, зазвичай відчувають менше болю,

пояснює CNN доктор Деніел Гроссман, професор акушерства, гінекології та репродуктивних наук.

Також протягом кількох днів після аборту жінка може відчувати нудоту, озноб та слабкість. Підвищення температури протягом дня після прийому мізопростолу вважається нормальним явищем.

Ось ознаки того, що аборт може йти не так, як планувалося:

  • температура тримається більше доби,

  • біль у животі та спазми не вщухають,

  • з'являються нові симптоми.

Медикаментозний аборт: ефективність

Таблетка для переривання вагітності дуже ефективна для переривання вагітності на строк менш як 10 тижнів. Загалом вона перериває вагітність більш ніж у 97% випадків. Ефективність залежить від терміну – чим раніше жінка прийме препарати, тим краще вони діють. При терміні вагітності до 11-го тижня може знадобитися додаткова доза мізопростолу.

Медикаментозний аборт: підготовка

Перед процедурою обов`язково треба звернутися до лікаря. Гінеколог огляне пацієнтку і вирішить, чи підійде їй взагалі ця процедура. Це важливий етап підготовки, оскільки медикаментозний аборт має низку протипоказань:

  • позаматкова вагітність,

  • кровотечі або проблеми зі згортанням крові,

  • прийом препаратів, які розріджують кров,

  • алергічна реакція на таблетки для переривання вагітності,

  • прийом кортикостероїдів протягом тривалого часу,

  • проблеми з наднирниками.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали, що таке вакуумний аборт. Ця процедура переривання вагітності проходить швидше та займає від 5 до 15 хв.

Головне фото: freepik