Сірчаний корок у вусі: симптоми, лікування, чи можна видалити його самостійно? Відповідає ЛОР
Погіршення слуху може відбуватися з різноманітних причин. Іноді до цього може призвести навіть прослуховування музики протягом довгого часу через безпровідні навушники.
Проте найчастіше, причиною може бути наявність сірчаного корка. Як його видалити, чи можна робити це самостійно та що капати, щоб позбутися пробки у вусі, розповідає лікар-отоларинголог Ілля Рябінкін для health.fakty.
Чому накопичується сірка у вусі
Сірка – це захисний механізм, що містить природний антибіотик і захищає канал від пилу, бруду, бактерій та грибків. Сірчана пробка (cerumen) - скупчення сірки, що продукується залозами, розташованими в перетинчасто-хрящовому відділі слухового проходу, і злущеного епідермісу.
Сірчані пробки бувають: пастоподібні, пластиліноподібні, сухі, тверді як камінець. У звичайних умовах надлишок вушної сірки разом з накопиченими забрудненнями виводиться зі слухового проходу природним шляхом при здійсненні жувальних та ковтальних рухів щелепи.
– пояснює Ілля Рябінкін.
Сірчана пробка може утворитися:
-
якщо неправильна гігієна вушних раковин, коли при митті вух накопичена сірка проштовхується за перешийок хряща вуха;
-
коли вода потрапить у вухо;
-
отити, синусити;
-
посилена робота залоз і, як наслідок, надлишкове вироблення сірки;
-
будова слухового проходу - звужений або звивистий;
-
пошкодження шкіри всередині слухового проходу (найчастіше подразнюють або ушкоджують шкіру ватними паличками, слуховими апаратами, навушниками);
-
постійне перебування в запиленому приміщенні.
Як видалити сірку самостійно:
– пояснює отоларинголог.
Краще довірити процедуру фахівцю, щоб не пошкодити барабанну перетинку. Лікар радить періодично звертатися до оториноларинголога для проходження профілактичного огляду й очищення вушних каналів.
Які симптоми появи сірчаної пробки:
Сірчана пробка проявляє себе раптово, найчастіше, після потрапляння у вухо води.
-
закладеність вуха;
-
шум;
-
зниження слуху (туговухість);
-
аутофонія - відлуння власного голосу в вусі;
-
якщо сірчана пробка тисне на барабанну перетинку, то можуть спостерігатися рефлекторна нудота, кашель, головний біль, запаморочення;
-
при тривалому стисненні барабанної перетинки сірчаною пробкою може розвинутися запалення перетинки та середній отит.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація щодо здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми писали, чи необхідно чистити язика. Виявляється, це досить важливо для людського організму!