Вініри – це тонкі платівки, які кріпляться до зубів для того, щоб створити ідеальну усмішку. Редакція Хочу з'ясувала, навіщо вони потрібні і які плюси та мінуси вінірів потрібно знати тим, хто зважиться на процедуру.
Що таке вініри: переваги та особливості процедури
Вініри – тонкі оболонки з кераміки або композитного матеріалу, які накладаються на передню поверхню зубів з метою покращення їхнього зовнішнього вигляду. З їх допомогою можна зробити усмішку білішим, а зуби більшими.
Переваги вінірів
Найбільша перевага вінірів – покращення зовнішнього вигляду зубів та, відповідно, посмішки. Крім того, зубні вініри часто використовуються для вирішення таких косметичних проблем, як:
-
зламані зуби або сколи,
-
сильна зміна кольору або нерівномірний колір зубів, який неможливо виправити відбілюванням,
-
щілини в зубах,
-
зуби менше середнього,
-
загострені чи незвичайної форми зуби.
Протипоказання для встановлення вінірів
Стоматолог Олексій Голіков у своєму Instagram розповів про те, що при встановленні вінірів існує низка протипоказань.
-
Карієс та інші захворювання зубів. Якщо зуби пошкоджені через карієс або пародонтит, необхідно спочатку провести лікування та відновлення, а вже після цього приступати до встановлення.
-
Значна втрата зубів. Відсутні зуби також можуть стати проблемою.
- зауважив стоматолог.
-
Сильно пошкоджена зубна емаль. Вініри несумісні з тонкою або пошкодженою емаллю. У такому разі стоматолог може запропонувати альтернативні методи для покращення зовнішнього вигляду та стану ваших зубів. Наприклад, цирконієві коронки.
-
Бруксизм. Звичка скрегіт зубами також належать до протипоказань. Тому що під час процесу вініри можуть зашкодити. А це призведе до постійних ремонтів та корекції.
— наголосив Голіков.
Як відбувається установка вінірів: від першої консультації до ідеальної посмішки
Перед встановленням вінірів стоматолог проводить зустріч із пацієнтом, щоб визначити, які саме вініри та в якій кількості потрібно буде встановити. У деяких випадках, якщо зуби нерівні, спочатку потрібно буде встановити брекети і лише після цього замислюватись про вініри.
Для того, щоб оцінити стан зубів, стоматолог зробить рентген, здоров'я зубок та ясен. Якщо все буде гаразд – пацієнту роблять зліпок. Для цього стоматолог спочатку видалить емаль за допомогою шліфувального інструменту. Після цього зробить зліпок і відправить форму на виготовлення вінірів. Через деякий час пацієнта запросять на процедуру встановлення.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми назвали ТОП-5 причин, через які ваші зуби змінюють колір. Виключіть їх і, можливо, вам не знадобиться відбілювання.