Боже збав таке робити: чому не можна тягнути кота за хвіт
Котячі хвостики дуже чутливі
Маленьким дітям потрібно пояснювати з найменших років, що домашній улюбленець - це повноцінний член сім’ї і брати його на ручки треба правильно. Тому не можна відноситися до нього, як до іграшки, мучити чи тягнути його за хвіст.
Котячі хвостики мають свою власну мову. Про що свідчить різне положення хвоста, розповідає у tiktok Центральна Вет Аптека.
Гнучкість хвоста котика забезпечують від 19 до 26 хребців. Велика група м’язів, зв’язок і сухожиль комплектує хвіст у єдине ціле та робить його балансиром. Котяча спритність багато у чому базується на властивостях хвоста. Тому вони так легко і невимушено долають різні перешкоди.
За положенням хвостика можна визначити настрій пухнастика. Якщо він стирчить трубою - тваринка знаходиться у гарному настрої. Коли хвіст піднятий вгору, але загнутий на кінчику - кішка готова дружити.
Розпушений хвостик по всій довжині - тварина хвилюється і насторожена, навіть може не впізнати господаря. Розпушений у кілька разів - улюбленець збуджений і подає загрозливі сигнали. Коли хвіст завмирає горизонтально, а його кінчик легенько постукує - кішка полює.
У хвостику присутні закінчення, які відповідають за рухливість, роботу задніх ніг, сечового міхура, товстої кишки та інших органів. Навіть незначне та невинне смикання чотирилапого вихованця за хвіст може призвести до самих негативних наслідків: від сильного болю до нетримання сечі. У крайньому разі - до повного знерухомлення.
Раніше ми розповідали, які ознаки вкажуть на те, що котик вас любить. Це можна визначити за деякими ознаками з його поведінки поруч з вами.