Рассел Кроу. Гладіатор, моряк Її Величності та геніальний математик: найкращі фільми

Кіно та серіали
946
Олександр Панченко

Олександр Панченко

Кінооглядач

Фільмографія Рассела Кроу - 7 найцікавіших фільмів
Рассел Кроу: що подивитися з цим актором. Фото з відкритих джерел у Мережі

Що подивитися з цим актором - добірка топових фільмів

Рассел Кроу народився у Новій Зеландії, але у дитинстві та юності багато часу провів в Австралії, куди батьки переїхали, коли хлопчикові було 4 роки. Підлітком Кроу повернувся до Нової Зеландії, де почав збирати рок-групи, намагаючись заробити грошей та прославитися таким чином. З цього нічого не вийшло - і Кроу у 21 рік знову поїхав до Австралії, де почав потроху робити акторську кар'єру. У середині 90-х на Рассела нарешті почали звертати увагу голлівудські режисери.

Сьогодні розповідаємо про його найкращі ролі. У нашій добірці знайдете 7 найкрутіших фільмів з ним.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

"Гладіатор" (2000)

Ця епічна картина Рідлі Скотта зробила Кроу не тільки по-справжньому знаменитим, але ще й шанованим актором - а перше далеко не завжди тягне за собою друге. За останні сто років знято безліч фільмів, у яких на головного героя чи героїню звалюються всі можливі біди, але ті стійко тримають удари безжальної долі. Проте рідко коли така історія стійкості виходить ідеальною – тобто в міру депресивною, в міру пафосною та оптимістичною та в міру правдоподібною. Але "оскароносний" "Гладіатор" - саме той випадок.

Отже, 180-й рік нашої ери, римський полководець Максимус Мерідій (Кроу), улюбленець імператора Марка Аврелія, веде війська на битву з варварськими племенами. Вирішальну битву виграно, але цей початок падіння Максимуса - незабаром імператор помирає і завдяки витівкам його підступного сина Коммода (Хоакін Фенікс) герой Кроу позбавляється абсолютно всього, включаючи родину... За цю роль Кроу отримав "Оскар" - хоча роль Максимуса могла дістатись і Антоніо Бандерасу і Мелу Гібсону і навіть Тому Крузу.

"Ігри розуму" (2001)

Всього через рік після “Гладіатора” Рассел Кроу знову знявся у стрічці, яка виграла “Оскар” як найкращий фільм – у ролі, за яку був номінований на той самий “Оскар” і за яку отримав “Золотий глобус”. У біографічних “Іграх розуму” Кроу грає геніального математика та нобелівського лауреата Джона Неша – але це не просто історія сходження до успіху та визнання талановитої людини. Більше того, можливо саме в цьому фільмі актор зіграв свою найскладнішу роль, зробивши при цьому колосальну роботу над собою – іноді просто неможливо повірити, що це та сама людина, яку ми бачили в “Гладіаторі”.

Отже, герой Кроу – не просто дуже здібний математик. Так, Неш – геній, як і всі генії він дивний, егоїстичний, безкомпромісний і досить ексцентричний. А ще він – важко хвора людина, як з'ясовується пізніше, герой Кроу страждає на шизофренію. Особливих фарб у цей чудовий фільм додає зворушлива та красива любовна лінія – дружину Неша Алісію зіграла Дженніфер Коннеллі.

Зйомки стрічки почалися наступного дня після того, як Кроу отримав оскарівську статуетку за "Гладіатор" - продюсери рішуче хотіли, щоб саме Кроу зіграв роль, хоча на неї пробувалися буквально усі небожителі Голлівуду чоловічої статі, від Бреда Пітта до Брюса Вілліса.

"Володар морів: Біля краю землі" (2003)

Героїв Рассела Кроу заносило у різні історичні епохи – але, схоже, антураж позаминулого сторіччя йому як акторові пасує особливо. Отже, початок дев'ятнадцятого століття, Наполеон перекроює карту Європи, і, по суті, чи не єдиним його суворим супротивником залишається Британія і зокрема її королівський флот. Кроу грає Джека Обрі, капітана фрегата під назвою "Surprise", тобто "Раптовий" - і йому доручено будь-що-будь потопити, спалити або просто захопити французьке судно "Ахерон".

Але не все так просто - саме "Ахерон" з усією раптовістю першим атакує гарматами корабель англійців, після чого відчайдушний герой Кроу вирішує ремонтувати своє судно безпосередньо у морі і вирушити без зволікання у погоню за грізним "Ахероном".

Це чудова морська батальна картина - хоча і побуту і дозвіллю моряків теж приділено достатньо уваги. Кроу, наприклад, не тільки командує екіпажем, а й грає на скрипці і взагалі відмінно виглядає у ролі інтелігентного і принципового “морського вовка” тих часів. Так, фільм вийшов в один рік з першою частиною "Піратів Карибського моря" - і успіх того фільму затьмарив набагато серйознішого "Володаря морів". Але це справді дуже добротне кіно – більше того, один із найкращих “морських” фільмів в історії.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

"Гарний рік" (2006)

Через шість років після доленосного для Кроу "Гладіатора" актор знову зійшовся з Рідлі Скоттом, але тепер вони знімали зовсім інше кіно."Гарний рік", ця затишна, атмосферна і легка картина не характерна для Скотта як для режисера - а Рассел Кроу теж спробував себе в абсолютно новому амплуа.

Так, були часи коли Кроу важив в два рази менше і навіть міг справляти враження якоїсь витонченості - хоча ні, якщо чесно, спочатку його герой не викликає ніяких симпатій. Отже, безжальний з партнерами (і тим більше з конкурентами) бізнесмен-трудоголік Макс Скіннер (Кроу), який проживає в Лондоні, дізнається, що його дядько Генрі помер – і тепер він є спадкоємцем його маєтку та виноградників на півдні Франції.

Макс їздив до дядька, коли був дитиною – і про ті часи в нього залишилися не просто добрі, а чарівні спогади. Чи продасть герой Кроу будинок разом із господарством? Чи зустріне він когось, хто буде здатним змінити його на краще? Що ж, відповіді очевидні, як і тепла краса цього фільму – все-таки Рідлі Скотт ще той перфекціоніст.

"Робін Гуд" (2010)

"Робін Гуд" - ще один фільм Рідлі Скотта з Кроу у головній ролі, який не можна не згадати. По суті, Кроу не винаходить велосипед і повторює все те, що він робив у "Гладіаторі" - але з меншим пафосом та меншими екранними стражданнями. Але така невибагливість виглядає насправді добре. Робін Гуд, легендарний персонаж англійського фольклору, у виконанні Кроу постає перед глядачем не стільки полум'яним борцем за справедливість та захисником скривджених та знедолених, скільки звичайною доброю людиною, життя якої змінив випадок – і це плюс фільму.

Ми спостерігаємо як Робін Лонгстрайд, хоробрий і шановний лучник в армії Річарда Левине Серце докотився до життя людини поза законом – а сталося все після відвертої розмови Робіна з самим королем, після чого його закували у колодки. Герой Кроу звільнився і втік назустріч новому життю.

У фільмі чудовий акторський склад – Кейт Бланшетт, Оскар Айзек, Марк Стронг, легенда шведського кіно Макс фон Сюдов, Леа Сейду, але всі вони, на відміну від Кроу, грають дещо театрально та манерно. Ну, а Кроу, затверджений на роль першим ще за два роки до початку зйомок, за свою природність отримав 20 мільйонів доларів гонорару.

"Ной" (2014)

Так, перед режисером Дарреном Аронофскі стояло нелегке завдання. Все-таки знімати фільми про старих екс-зірок рингу ("Рестлер") або невротичних балеринах ("Чорний лебідь") - одна справа, і зовсім інша - екранізувати біблійний старозавітний сюжет про того самого Ноя, який побудував ковчег. Але Аронофскі, один із найяскравіших режисерів сучасності, дуже давно виношував плани зняти фільм про Ноя – і вчинив мудро, зрештою зробивши свій найамбіційніший проект водночас і найдоступнішим для широких мас.

Кроу, який зіграв головну роль, теж довелося нелегко. Як грати такого епічного персонажа, праведника, який жив сотні років і врятував усе живе? Кроу вчинив так само мудро, як і Аронофскі – його гра дуже проста. Настільки, що у Ної, зіграному актором, кожен глядач побачить рівно ті риси та якості, які він і збирався побачити – не більше і не менше. Такий фокус під силу не кожному акторові – але Кроу він удався.

У результаті ми маємо найкасовіший фільм Даррена Аронофскі та одну з найкращих ролей Рассела Кроу. Останній настільки пишався своєю роботою, що особисто вмовив Папу подивитися кіно – і був запрошений на аудієнцію до Ватикану.

"Пиво зі смаком дружби" (2022)

Назва фільму, звичайно, досить легковажна (в оригіналі – “The Greatest Beer Run Ever”) – і хоча вона більш-менш точно відображає зав'язку історії, дивитися глядач буде зовсім не комедію. Дія відбувається в 1967 році, коли війна у В'єтнамі була в самому розпалі. Моряк торговельного флоту Джон Донохью на прізвисько Чікі (Зак Ефрон) одного разу після кількох келихів пива в барі рідного Нью-Йорка на п’яну голову обіцяє доставити величезну сумку цього пива… своїм друзям дитинства, які воюють у В'єтнамі.

Чікі має те уявлення про війну, яке складається в мізках людини, промитих пропагандою – але в Сайгоні він зустрічає досвідченого американського фотографа Артура Коутса (Кроу), який відкриває йому очі. Роль Коутса ідеально підходить для Кроу на цьому етапі його кар'єри – і зіграна вона їм теж ідеально. Його герой мудрий, іронічний, цінує випивку, але ще більше цінує правду - взагалі хочеться, щоб у стрічки був сіквел, головну роль у якому зіграв би саме Кроу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дізнавайтеся про топові фільми з Кірою Найтлі. 7 найкращих її робіт ми зібрали тут.