Фільми січня: рік відкриють вампірський "Носферату" та еротична "Хороша погана дівчинка" з Ніколь Кідман
Що будемо дивитися у перший місяць нового року
Як правило, у перший місяць року в прокат виходять вельми цікаві новинки - і січень 2025-го не стане винятком. Отже, у січні ми побачимо Лілі-Роуз Депп, яка нарешті всерйоз заявила про себе в стильному вампірському «Носферату» Роберта Еггерса, нові довгоочікувані пригоди ведмедика Паддінгтона, Шона Пенна в ролі балакучого таксиста, а також героїню Ніколь Кідман, яка закрутила небезпечний роман із зовсім молодим хлопцем у «Хорошій поганій дівчинці».
Що і коли буде виходити — дізнавайтеся далі у нашій свіжій кінодобірці.
«Носферату» (02.01)
Фільми про вампірів - це особливий жанр у кіно, а вже прекрасно знята чудовим режисером вампірська історія і зовсім може стати справжнім подарунком для кіноманів. Схоже, «Носферату» Роберта Еггерса («Відьма», «Маяк») буде саме такою стрічкою.
Картина може похвалитися чудовим кастингом - центральні ролі у фільмі зіграли Лілі-Роуз Депп (на сьогодні це найбільш вражаюча акторська робота доньки Джонні Деппа і Ваннесси Параді), Віллем Дефо, Білл Скарсгард, Ніколас Голт, Емма Коррін і Аарон Тейлор-Джонсон. Формально «Носферату» Еггерса є римейком класичного однойменного німого фільму двадцятих років - він же, своєю чергою, був знятий за книгою Брема Стокера «Дракула».
Але оскільки творці оригінального «Носферату» в далекому 1922-му знімали неавторизовану і неофіційну кіноадаптацію роману, то ім'я графа Дракули довелося замінити на Орлок, а дію перенести в Німеччину, у вигадане місто Вісборг - але, по суті, граф Орлок і є старий добрий Дракула.
У новій стрічці ми теж маємо справу з вампіром, графом Орлоком (Скарсгард) і молодою красунею Еллен (Лілі Роуз-Депп), якою Орлок стає одержимий, - але оскільки фільм знімав Роберт Еггерс, один з найцікавіших режисерів наших днів, глядач матиме справу з вельми оригінальним кіно зі свіжим поглядом на класику.
«Злодії 2: Пантера» (09.01)
Через довгих 7 років - сиквел успішного бойовика «Злодії». Джерард Батлер і О'Ші Джексон-молодший знову зіграли ролі шерифа Ніка О'Браєна і грабіжника банків Донні Вілсона.
Після подій першої частини Вілсон (Джексон-молодший) тікає до Європи. Заспокоївшись і набравшись нахабства та сміливості, Донні планує нове зухвале пограбування - цього разу діамантової біржі. Ну а тим часом шериф О'Браєн (він же Великий Нік, роль ідеально підходить для Батлера) знову виходить на слід Донні... Як і перший фільм, сиквел зняв режисер Крістіан Г'юдгест - тому, якщо вам сподобалася свого часу картина 2018-го, не варто побоюватися розчарувань.
«Пригоди Паддінгтона в Перу» (16.01)
Друга частина анімаційно-ігрової франшизи про пригоди чарівного ведмедика Паддінгтона була дуже успішною - фільм 2017-го, за відносно скромного бюджету в 40 млн доларів, зібрав у світовому прокаті понад 200 млн.
Крім самого анімаційного ведмедика, найяскравішим персонажем другої частини був герой Г'ю Гранта на ім'я Фенікс Б'юкенен - мерзенний, але кумедний тип, який рекламував собачий корм і влаштовував капості Паддінгтону. У третій частині ми, на жаль, побачимо Гранта тільки в невеликому камео - але зате цього разу головного антагоніста зіграв Антоніо Бандерас. Саме герой Бандераса, Гантер Кебот, заважатиме жити ведмежаті, коли те відправиться на історичну батьківщину, до Перу - провідати тітку.
«Хороша погана дівчинка» (16.01)
Ніколь Кідман, вже давно одна з найповажніших актрис сучасності, завжди любила й уміла ризикувати - причому кожен такий її сміливий крок у сенсі вибору режисера і ролі зрештою приводив до великої творчої удачі. Так було з «Широко заплющеними очима» Стенлі Кубрика, так сталося, наприклад, з «Догвіллем» Ларса фон Трієра - і зараз історія повторюється з новою стрічкою, яку зняла відчайдушна голландка Халіна Рейн.
Отже, у «Хорошій поганій дівчинці» Кідман грає пані на ім'я Ромі Мейтіс - вона керує великою компанією. І в бізнесі, і в усьому іншому у Ромі справи йдуть чудово, ось тільки люблячий чоловік Джекоб (знову Антоніо Бандерас) їй дещо набрид - секс із ним перетворився на вельми нудне заняття. Одного разу в компанії місис Мейтіс з'являється зовсім молоденький стажист, хлопець Семюел (його грає Гарріс Дікінсон, пам'ятаєте нещодавній «Трикутник печалі»?) - і в них дуже швидко зав'язуються близькі стосунки, доволі нездорового характеру.
Рейн, знімаючи картину, надихалася еротичними трилерами 90-х, а ще, мабуть, тим, що Кідман майже на 30 років старша за Дікінсона. Але цей факт безумовно тільки додавав їхнім спільним сценам особливої чуттєвості.
«Випадкова розмова» (16.01)
Усі ми знаємо про те, що більшість таксистів мають неодмінну здатність завести й підтримати розмову - в ідеалі, на будь-яку тему, без незручних пауз і якомога тривалішу, аж до кінця поїздки. Це може сильно діяти на нерви, а може і зробити веселішими хвилин сорок вашого життя, а то й більше. Герой блискучого Шона Пенна в цьому камерному і задушевному фільмі дебютантки Крісті Голл - типовий таксист, язик у нього підвішений дуже добре, тож слухати цього дядька, на ім'я Кларк, буде щонайменше ненудно.
Хто ж грає пасажира? Ну, взагалі-то пасажирку - героїня Дакоти Джонсон з грайливим ім'ям Герлі ловить таксі біля аеропорту імені Кеннеді в Нью-Йорку - їй потрібно додому, на Мангеттен. Що ж, перш ніж дістатися до своєї квартири, Герлі про все на світі поговорить з більш досвідченим Кларком, людиною не надто стриманою в оцінках і судженнях.
«Абсолютно невідомий» (23.01)
Це все-таки сталося, найпопулярніший актор сучасності (з тих, кому ще не виповнилося 30) Тімоті Шаламе зіграв Боба Ділана - справжню музичну легенду. Ділан у шістдесятих роках минулого століття зі своїми новаторськими, ні на що не схожими піснями, стояв біля початків не тільки рок-музики, а й усієї сучасної поп-культури. Але якщо ці пісні подекуди були втіленням щирості та чесності, сам Боб завжди залишався людиною-загадкою - навіть людиною-міфом. І саме цього музиканта належало зіграти Шаламе - хоча сам Тімоті до початку роботи над фільмом Джеймса Менголда мав досить поверхневе уявлення про творчість Ділана.
А починається все взимку 1961 року - коли голодний, змерзлий і нікому не потрібний герой Шаламе приїжджає автостопом до Нью-Йорка, з гітарою і губною гармошкою. Протягом наступних 5 років Ділан змінить світ - приблизно за цей же час, готуючись до зйомок, Тімоті (тепер він великий фанат Боба) довелося вивчити 40 пісень Ділана, а також навчитися грати й співати в суто діланівській манері.
«Сент-Екзюпері» (23.01)
Загальновідомо, що Антуан де Сент-Екзюпері насамперед вважав себе льотчиком, а зовсім не письменником - і він справді був чудовим авіатором. Ще один байопік цього січня присвячений саме цій стороні автора геніального «Маленького принца» - дія відбувається в Аргентині, на самому початку тридцятих років, а в головній ролі Сент-Екзюпері знявся Луї Гаррель.
За сюжетом, Сент-Екзюпері та його близький друг і колега Анрі Гійоме (Венсан Кассель) працюють пілотами французької авіапошти в Аргентині. Одного разу їм спадає на думку прокласти зручніший маршрут через Анди - але небезпечна витівка закінчується тим, що Сент-Екзюпері доводиться самотужки рятувати друга. Саме цей досвід надихнув його на створення «Маленького принца» - і глядач зрозуміє чому.
А в цій статті ми писали про найкращі новорічні фільми для всієї родини. Що варто подивитися у святковий період — розповідаємо і показуємо!