"Алея жіночої сили" з'явилася у столичному парку "Юність" — і ось у чому її особливість (ФОТО)

Новини культури
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

У Києві висадили "Алею жіночої сили"
"Алея жіночої сили" у Києві. Фото: Дмитро Головченко

Жінки, які висадили цю алею, встановили рекорд України

У понеділок, 18 листопада, напередодні міжнародної акції “16 днів проти насильства” у київському парку “Юність” висадили жіночий сад різних дерев та сакур “Алея жіночої сили”. До акції долучилися жінки, які пережили насильство. Вони разом із зірковими гостями висадили 16 сакур, що стануть символом їхньої стійкості та нового життя. Деталі - вже у нашому матеріалі!

Відомо, що акцію організував міжнародний благодійний фонд “Українська фундація громадського здоровʼя”. Ідея висадити сад належить Галині Скіпальській — виконавчій директорці МБФ.

"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
"Алея жіночої сили" у Києві. Фото: Дмитро Головченко
Related video
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
"Алея жіночої сили" у Києві. Фото: Дмитро Головченко
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Міжнародна акція “16 днів проти насильства” стартує 25 листопада і триватиме до 10 грудня. Її мета — привернути увагу до проблем сімейного, гендерного та інших видів насильства, особливо тих, що торкаються жінок і дітей. Ініціатива, започаткована у 1991 році, щороку об’єднує світову спільноту в боротьбі за безпечне і справедливе майбутнє. У межах акції по всьому світу проводяться тематичні заходи, тренінги, дискусії та освітні програми, покликані підтримати постраждалих і поширювати інформацію про способи допомоги.

Актори, ведучі та спортсмени долучилися до акції, щоб висловити підтримку тим, хто знайшов у собі сили говорити про пережите. Вони поділилися своїми думками, наголошуючи на важливості єднання у боротьбі з насильством.

"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ - Ольга Сумська долучилася до висаджування дерев
"Алея жіночої сили" у Києві: до її висаджування долучилися українські зірки. Фото: Дмитро Головченко

Тетяна Висоцька, ведуча програм “Вікна-новини”, “ДНК. Свої” на СТБ та загальнонаціонального марафону “Єдині новини”.

Я неймовірно рада, що наше суспільство нарешті перестало удавати, ніби «внутрішнього» насильства не існує. Надто довго ця проблема була в тіні. Це надзвичайно важлива тема для розвитку особистості й відчуття свободи, адже навіть зовнішньо ми зараз боремося саме за це. Усвідомлення та опрацювання як внутрішніх, так і зовнішніх травм відкривають шлях до якісно нового рівня розвитку суспільства. Так, рухатися доводиться швидко й одразу на багатьох рівнях, це важко, але ж хіба це не чудово?
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
"Алея жіночої сили" у Києві. Фото: Дмитро Головченко

Григорій Бакланов, Зірка серіалів СТБ «Спіймати Кайдаша» і «Кохання та полум’я»:

Скільки існує людство, стільки існує й насильство. Але це зовсім не означає, що з цим потрібно миритися чи приймати як норму. Саме боротьба з цим робить нас людьми, відрізняє цивілізоване суспільство від варварського. Чим більше людей буде звертати увагу на цю проблему, не залишатися осторонь, не замовчувати й підтримувати інших, тим меншим стане відсоток постраждалих. Нам усім потрібно усвідомити: зло існує, і ми несемо відповідальність за те, щоб зупинити його.
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ - Григорій Бакланов долучився до висаджування дерев
Григорій Бакланов долучився до створення у Києві "Алеї жіночої сили". Фото: Дмитро Головченко

Надія Матвєєва, ведуча програм «Позивний Надія», «Неймовірна правда про зірок» та «Все буде добре» на СТБ:

На жаль, у моїй родині, коли я була дитиною, було присутнє насильство. Але ми змогли це подолати. Тепер я хочу надихати жінок не терпіти й не страждати мовчки, а знаходити сили говорити про це, боротися, шукати підтримку й залучати всі можливі ресурси, які можуть допомогти. Кожна має право на щастя й безпечне життя, і важливо пам’ятати, що вихід завжди є.
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, що в Києві. Фото: Дмитро Головченко

Оксана Гутцайт, ведуча програми «Факти» на ICTV та загальнонаціонального марафону «Єдині новини»:

Насильство — це зло, в якому б прояві воно не було! Напередодні міжнародного дня усунення насильства проти жінок, ми зібралися аби нагадати про цю проблему! Чим більше на різних платформах ми говоритимемо про насильство, привертатимемо до цього увагу, підтримуватимемо жінок, що пережили цей жах тим більше людей знатимуть про можливість підтримки й не боятимуться говорити про насильство до них чи до їх знайомих «вголос!». Посадка сакур — це алегорія початку нового життя! Життя без насильства!
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
"Алея жіночої сили", Київ. Фото: Дмитро Головченко

Андрій Ковальський, ведучий програми «Факти» на ICTV та загальнонаціонального марафону «Єдині новини»:

Насильству немає місця в цивілізованому суспільстві! Як батько доньки, я щиро мрію про світ, де вона ніколи не зіштовхнеться з поняттям гендерно зумовленого насильства. Почесно було стати модератором заходу, аби ще раз нагадати: тим, хто зіткнувся зі складними життєвими обставинами, мовчати не можна! Завжди є люди, які допоможуть
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
Як створювалася "Алея жіночої сили" у Києві. Фото: Дмитро Головченко

Юлія Сеник, ведуча програми «Факти» на ICTV та загальнонаціонального марафону «Єдині новини»:

Ця подія — не лише символ боротьби з насильством, але й натхнення для кожної жінки. «Алея жіночої сили»стане не просто символом боротьби, а живим нагадуванням про мужність та витривалість українських жінок. Висадка дерев із капсулою для майбутніх поколінь уособлює нашу віру в те, що після важких випробувань ми здатні розквітнути, об’єднатися задля підтримки одна одної та голосу, який має значення!
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
Як з’явилася "Алея жіночої сили" у Києві. Фото: Дмитро Головченко
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ
"Алея жіночої сили" у Києві. Фото: Дмитро Головченко

Олександр Швачка, ведучий програми «Ранок у великому місті» на ICTV2:

Насильство може торкнутися кожного, а під час війни ризик стати жертвою значно зростає. Ми повинні говорити про це, щоб залишатися пильними, підтримувати постраждалих і не забувати про трагічні історії та події, які не мають повторитися.
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ - рекорд України
"Алея жіночої сили" у Києві: під час акції було встановлено рекорд України. Фото: Дмитро Головченко
"Алея жіночої сили" у парку “Юність”, Київ - рекорд України
"Алея жіночої сили" у Києві: під час акції було встановлено рекорд України. Фото: Дмитро Головченко

Сад сакур внесено до “Національного Реєстру Рекордів України”, як рекорд “Найбільша кількість жінок, постраждалих від насильства, які висадили алею сакур”, а капсулу-послання усі зіркові гості спільно підписали для майбутніх поколінь.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Києві зараз працює виставка, присвячена 88-річчю Київського ювелірного заводу. Поглянути на унікальні ювелірні творіння можна у Музеї сучасного мистецтва України до 30 листопада.