Маски для обличчя з дріжджами: користь, приготування, плюси та мінуси

Догляд за обличчям і тілом
Катерина Грисюк

Катерина Грисюк

Журналістка

Як приготувати маску для обличчя з дріжджів вдома - 3 рецепти
Маска з дріжджів для обличчя. Фото: freepik

Для чого її використовують і чи дійсно вона дає заявлений ефект?

Ви могли звикнути до того, що дріжджі  — це лише компонент ароматної випічки, проте вони ще й непоганий косметичний засіб. За допомогою дріжджової маски легко можна позбутися сухості, висипань, зменшити перші ознаки старіння. 

Як це зробити — розповідаємо далі, озброївшись коментарями та порадами експертів щодо приготування та користі дріжджової маски. Усі плюси та мінуси її використання знайдете у нашому матеріалі!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Користь дріжджової маски для обличчя

Найбільшу користь приносять шкірі численні вітаміни, якими багаті дріжджі:

  • вітамін В1 — прискорює місцевий кровообіг, освіжає колір обличчя, більше ніякого землистого відтінку ви не побачите, як і набряків, тому дріжджі особливо корисні для зрілої шкіри, якій властиві такі проблеми;

  • вітамін В2 — стимулює природне оновлення клітин епідермісу, що також важливо для молодості обличчя;

  • вітамін В3 — зменшує набряклість;

  • вітамін В5 — підвищує шкірний імунітет, що позитивно впливає на загальний стан шкіри, значно зменшується кількість висипів;

  • Вітамін В7 — насичує дерму вологою, що дуже важливо, коли зменшується з віком вироблення гіалуронової кислоти;

  • вітамін В9 — лікує запалення і прищі, тому дріжджова маска підійде для проблемної шкіри;

  • Вітамін Е — виводить токсини, що так важливо в умовах поганої екологічної ситуації;

  • амінокислоти — надають підтягуючу дію. 

Переваги та недоліки маски для обличчя з дріжджами

Дріжджова маска для обличчя: переваги та недоліки використання
Плюси та мінуси маски для обличчя з дріжджами. Фото: freepik

Є багато переваг створення ваших власних продуктів по догляду. Це дозволяє уникнути більшості алергенів та підлаштовувати рецепти під власні потреби. Коли ви купуєте косметичний засіб, вимушені повірити виробнику на слово, а коли готуєте маску самостійно, достеменно знаєте її склад.

Щоб порадувати свою шкіру маскою для обличчя в домашніх умовах у жінок є вибір: або придбати вже готову маску для обличчя, або приготувати її самостійно. Тут кожна з нас обирає сама. Для когось виготовлення косметики вдома —  ритуал та своєрідне хобі. Хто не любить цим займатися, тій готова маска буде за щастя. У складі магазинних масок є консерванти, також варто врахувати їх досить високу вартість, якщо складники дійсно дієві, натуральні, нешкідливі. І це — мінус. 

Якщо говорити саме про дріжджові маски для обличчя, то варто пересвідчитися, що у вас немає алергії та дріжджі та ті компоненти, з якими ви будете їх змішувати. Як пише allergy.org.ua, проявляється алергія на дріжджі у різних людей по-різному. Серед симптомів, які зазвичай відчувають сенсибілізовані до цього грибка пацієнти, найпоширенішими є атопічний дерматит, висипка, запаморочення та інші. Тому лікарі радять навіть із домашніми засобами без консервантів бути обережними. Особливо, якщо у вас уже були прояви алергії в минулому. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Протипоказання до використання дріжджової маски

Кожен організм індивідуальний, тому те, що чудово підходить одному, може бути шкідливим для іншого. Бажано на непомітній ділянці шкіри спочатку нанести маску та почекати 15-30 хвилин. При відсутності почервоніння, свербежу можна використовувати маску. А от якщо є пошкодження шкіри чи грибок, краще відкласти нанесення до повного одужання. 

Маски для обличчя із сухих дріжджів в домашніх умовах

Унікальність дріжджів відома давно. Цей продукт грибкового походження містить в собі масу корисних елементів, які допоможуть як усунути перші зморшки, так і позбутися проблем, характерних для молодої шкіри. Для жирної шкіри і для сухої маска для обличчя із дріжджів однаково корисна. Ви не обмежені у виборі типу дріжджів, адже можна користуватися сухими, пивними або спресованими у блоки. Ефективність засобу не залежить від того, яким надасте перевагу. 

Для максимального лікувального ефекту потрібно правильно підготувати шкіру до нанесення засобу:

  1. За 10 хвилин до процедури варто розпарити шкіру. Можна це зробити, просто прийнявши добре теплий або гарячий душ. Добре, якщо ви маєте спеціальний косметологічний розпарювач, проте це не настільки важливо. Можна навіть використовувати гарячий рушник. Достатньо опустити його у гарячу воду. 

  2. На розпареній шкірі використовують скраб для очищення пор, але якщо є ознаки куперозу, пропустіть цей пункт, надайте перевагу пінці, гелю чи мусу. 

Тримати маску довше 30 хвилин не рекомендовано. Видаліть залишки теплою водою та нанесіть крем. 

Деякі рецепти масок, представлені на сайті Українські медичні системи та описані на сайті з пошуку спеціалістів у сфері краси barb.ua, легко приготувати за 10 хвилин. 

🔺 Маска, що омолоджує

Для омолодження використовуйте в якості другого інгредієнта молоко, мед, риб'ячий жир і вітамін Е. Потрібно усі компоненти перемішати і тримати готову суміш на обличчі не менше пів години. Шкіра буде м’якою, зволоженою, з часом зникнуть запальні елементи та пігментація. 

Інший варіант ефективної маски для омолодження: потрібно змішати половину столової ложки рідких дріжджів і рідкого меду 15-20 добротних крапель, додати столову ложку соку капусти. Змивати потрібно прохолодною водою. 

🔺 Маска від зморшків

Щоб дрібні зморшки стали менш помітними, вам необхідно змішати 10 грамів дріжджів з невеликою кількістю меду. Після ретельного перемішування додати цибульний сік. Нанести маску на обличчя на 10 хвилин, потім змити. Можна використати теплу воду. Після процедури краще використати крем. Готувати засіб варто лише на одне застосування, бо маска не призначена для тривалого зберігання навіть у холодильнику. Порада може здатися дещо дивною, але краще під час нанесення не розмовляти, обличчя має бути розслаблене. 

🔺 Маска від прищів

Дріжджі миттєво прибирають жирний блиск, звужують пори та знімають запалення. Для приготування потрібно пакетик сухих дріжджів розвести у перекисі водню. Ватним диском наносьте маску на шкіру у кілька шарів. Новий шар кладіть тільки після висихання. Не тримайте маску довше 25 хвилин. Результат буде видно за 3-4 тижні. 

А якщо ви страждаєте від жирності шкіри, розширених пор, допоможе маска із дріжджів з кількома краплями лимонного соку. Проте не варто тримати її довше, ніж 10 хвилин. Лимонний сік містить кислоту та діє, як поверхневий пілінг. Така маска також освітлить шкіру. 

Ще одна загальна порада, що стосується масок із дріжджами: варто дочекатися їх повного розчинення та ретельно перемішувати суміш. 

Важлива порада: правила зберігання дріжджової маски для обличчя в домашніх умовах

Дріжджова маска для обличчя: переваги та недоліки використання, як її зберігати
Як зберігати маску для обличчя із дріжджів. Фото: freepik

Ще один важливий момент: не варто забувати про терміни зберігання готових масок. Про це говорять на сайті Українські медичні системи. Косметику з деякими компонентами, такими як яєчні білки і молочні продукти, взагалі не слід довго зберігати. Орієнтуйтеся на запах. Не бійтеся викинути залишки приготованого продукту, якщо він швидко псується. 

Зберігаючи свій продукт для майбутнього використання, пам'ятайте про три речі: уникайте світла, води, пальців. Використання дозуючої пляшки спрощує життя. Намагайтеся точно відміряти складники. 

Навіть така нібито дрібниця, як миття рук перед нанесенням засобу, впливає на те, у якому стані буде ваша шкіра. Також забруднені пальцями косметичні засоби набагато швидше псуються та стають джерелом бактеріального зараження. 

Дотримуючись рекомендацій косметолога, ви досягнете вражаючого ефекту, використовуючи домашні дріжджові маски для обличчя. Вони містять незамінні амінокислоти та ферменти, які збережуть молодість та здоров’я шкіри. Не нехтуйте щоденним доглядом, і ви зможете побачити чудовий результат своїх зусиль!

На шкіру впливають різні фактори, пов’язані зі способом життя, розпорядком дня, раціоном харчування, звичками, а також робочі і кліматичні умови. Від генетики теж не втечете. Якщо у вас є схильність до шкідливих звичок та недосипання, результат від домашніх масок буде малопомітним. 

Сухість, лущення, тьмяність кольору обличчя, висипання є наслідком генетики та вашого способу життя. Маска, зроблена один чи два рази, кардинально не виправить ситуацію. Тому потрібен комплексний підхід, але засоби домашньої косметології є, безумовно, дієвим додатковим засобом, який, втім, не замінить догляду та косметологічних процедур, які відповідають вашому віку, типу та стану шкіри. 

А лікар-дерматолог Марія Анфілова на своїй сторінці в Інстаграм взагалі висловлює до засобів домашньої косметології прохолодне ставлення. Вона не рекомендує домашні рецепти, тому що овочі та фрукти, на її думку, необхідно вживати всередину за їх прямим призначенням. Також вона наголошує на тому, що ефективність таких саморобних засобів не доведена, і куди більш корисним буде правильний догляд за шкірою, відмова від паління, вживання алкоголю та правильне різноманітне харчування. Вона запевняє, що у тих, кому такі рецепти дійсно допомагають, просто краща генетика. Лікар виступає за аптечні засоби. Вона запевняє, що зважаючи на високі ціни на продукти харчування, вони обійдуться вам приблизно стільки ж, як і купівля необхідних компонентів для домашньої маски, особливо в зимовий час. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також ми раніше ділилися секретом приготування апельсинової маски для обличчя. Що вона дає і як нею правильно користуватися — розповідаємо!

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.