Гормони проти краси? Зіркова дерматологиня розповіла, чому іноді наша шкіра виглядає втомленою, а догляд не завжди працює

Догляд за обличчям і тілом
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Гормони та шкіра, фото
Таємний вплив гормонів. Фото: соцмережі

Дарія Тіщенко пояснила, як внутрішні процеси в організмі впливають на зовнішній вигляд

Продовжуємо ділитись корисною та експертною інформацією про догляд за шкірою. Нещодавно ми розповідали, як зрозуміти, яка косметика підходить вашому типу шкіри, а тепер поговоримо про те, як гормони впливають на красу жінок. Розібратись у цій цікавій темі ми попросили дерматологиню та косметологиню Дарію Тіщенко.

Шкіра — це не лише зовнішній показник краси, а й дзеркало внутрішніх процесів організму. Її стан залежить не тільки від догляду та генетики, а й від гормонального балансу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Саме гормони визначають рівень зволоженості, пружності, жирності шкіри та навіть швидкість її старіння. Чому в одні дні вона сяє здоров’ям, а в інші — виглядає тьмяною й втомленою? Як різні гормони впливають на зовнішній вигляд? Відповіла на ці питання спеціально для видання Хочу! зіркова дерматологиня та косметологиня Дарія Тіщенко.

Дарія Тіщенко, фото
Зіркова дерматологиня та косметологиня Дарія Тіщенко. Фото: пресслужба

Гормони відіграють важливу роль у підтримці здоров’я шкіри, впливаючи на її зволоженість, пружність, жирність і навіть швидкість старіння. Баланс чи дисбаланс  цих речовин може як дарувати сяючий вигляд, так і спричиняти проблеми, з якими не впорається жоден доглядовий засіб.

Наприклад, прогестерон сприяє затримці рідини в організмі, що може викликати набряки та знижує імунітет шкіри. У результаті шкіра стає більш жирною, з’являються висипання, а пори розширюються. Крім цього, прогестерон підвищує рівень клітин, які спричиняють пігментацію, тому краще не відвідувати пляжі та солярії у другій фазі менструального циклу.

Тестостерон, який зазвичай асоціюється з чоловіками, також присутній в організмі жінок і відіграє важливу роль у збереженні пружності шкіри. Він стимулює вироблення колагену та себуму, що забезпечує шкірі здоровий вигляд і захищає від сухості. Однак із віком рівень тестостерону знижується, і шкіра поступово втрачає свою щільність, стає тоншою і більш схильною до зневоднення.

Естроген вважається головним "гормоном молодості", адже саме він підтримує синтез колагену, еластину  та гіалуронової кислоти. Завдяки цьому шкіра залишається зволоженою, гладенькою та пружною. Проявами його дефіциту може бути занепад сил, зниження активності, безсоння, поганий настрій та постійна втома. 

Ще два важливих гормони — пролактин та окситоцин. Пролактин — "капризний" гормон, що провокує нестабільний емоційний стан та депресію. Є плюс — пролактин допомагає виробляти окситоцин. Він впливає і на шкіру, стимулюючи активність імунної системи. Окситоцин провокує поглинання глюкози, він також провокує шкідливу мікрофлору нашої шкіри, адже цукор — це ідеальна "смак" для бактерій, активність яких може призвести до запалення.

— розповіла для Хочу! Дарія Тіщенко.
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали, чи справді працюють креми для нанесення навколо очей. Дізнайтесь всю правду про ці засоби.