6 головних "ні" у догляді за шовком

Експертка розповіла про всі важливі нюанси
Більшість з нас, якщо хоча б раз спробували вироби з натурального шовку – закохуються в нього назавжди. З давніх часів шовковий одяг був ознакою статусу та достатку, але коштував дорого та належав до класу елітних нарядів та аксесуарів. Сьогодні так само – шовкові вироби не дешеві, а їх виготовленням та випуском займаються виключно преміальні бренди.
Але чи так просто доглядати за шовковими речами? Про це спеціально для Хочу! розповіла власниця українського бренду шовкових виробів Світлана Сніжко.
Для початку потрібно розуміти, що шовк - це натуральна текстильна нитка тваринного походження, - розповідає Світлана Сніжко, - важливо знати, що натуральний шовк у світовій практиці може мати різні позначення на етикетках: silk, seide, soie.
Шовкову нитку, довжиною до 900-1000 м пряде шовковичний шовкопряд або тутовий шовкопряд, коли звиває свої кокони. Цікаво, що шовкова нитка трикутна на зріз, завдяки чому вона, подібно до призми, відбиває промені світла. Така якість шовку забезпечує йому надзвичайний блиск та красу.
Шовкові речі мають як надзвичайно позитивні властивості, так і не дуже зручні в використанні якості, тому вимагають виняткового до себе ставлення, охайності та обережності. З приємного – терморегуляція, котра дозволяє тілу підтримувати оптимальну температуру, загалом зберігає оптимальний мікроклімат тіла в будь-яку погоду. Шовк ніколи не парить, навпаки – він адаптується до температури вашого тіла. В Китаї вважають, що якщо ви спите та носите шовк, то енергія організму рухається за годинниковою стрілкою, що сприяє прекрасному самопочуттю та гармонії.
Також шовк – це єдина тканина, в якій не заводяться комахи, вона не чутлива до впливу спирту й оцту, - каже Світлана. - Тобто, шампанське та вино не сильно пошкодять вашу шовкову хустину. Ще з хорошого – бактерицидні властивості, гіпоалергенність та відносна міцність. Більшість хусток з шовку при правильному догляді можуть служити багато років, передаючись у родинах від покоління до покоління.
До “особливих” якостей шовку належать схильність до плям від води, вбирання всіх можливих запахів та псування при високих температурах.
Що не можна робити з шовком
1️⃣ «НІ» температурі вище 30 градусів
Не рекомендується прати шовкову хустку в пральній машині. Найкраще для шовку – це ручне прання без замочування при температурі до 30 градусів, тому що за вищих показників шовк тьмяніє (колір шовку відновити неможливо) та зсідається. Треба розуміти, що це коштовна та делікатна річ, котра вимагає відповідного ставлення.
Старайтеся прати шовковий виріб лише за крайньої потреби, коли він має сильні забруднення. Коли ж потрібно позбавитись лише небажаного запаху – то варто лише провітрити улюблену шовкову річ.
2️⃣ «НІ» тертю та розтягненню
Шовковий одяг та аксесуари не можна сильно викручувати й терти при пранні. Краще просто попрати та, легенько відтиснувши руками, покласти на рівну поверхню для правильного висихання. У мокрому вигляді він легко деформується та витягується.
Намочувати тканину при пранні потрібно рівномірно, бо інакше це призведе до утворення плям – темнішого або світлого відтінку, ніж основний колір виробу з шовку.
3️⃣ «НІ» відбілювачам
Категорично заборонено використовувати засоби для відбілення при пранні, засоби для виведення плям та інші агресивні хімічні засоби. Вони негативно впливають на делікатні волокна шовку.
Між іншим, ми з командою зараз розробляємо спеціальний засіб для прання шовкових виробів.
Є невеличкий лайфхак для прання шовкових виробів, до котрого ми прийшли з досвідом. Це використання для прання шампунів для волосся – вони делікатні та дбайливі до натурального шовкового волокна,
4️⃣ «НІ» звичайному прасуванню
Прасувати потрібно з величезною обережністю. Звісно, краще робити це на режимі “шовк”. Також важливо для праски використовувати спеціальну насадку для делікатних тканин. Якщо у вас її немає, то можна прасувати через додаткову тканину.
5️⃣ «НІ» зберіганню на сонячних променях
Краще зберігати шовкові вироби у гарно провітрюваному місці та уникати тривалої дії сонячних променів. Також при зберіганні треба усунути доступність до виробів з шовку домашніх тварин.
6️⃣ «НІ» зберіганню у щільно складеному вигляді
При щільному зберіганні у вас залишаться заломи, тому що шовк сильно мнеться. Краще відмовитись від використання поліетиленових чи інших синтетичних пакетів. Можна зберігати шовкові речі в спеціальних коробках або на вішаку без затиснення та здавлювання, щоб зберегти форму й достойний вигляд.
Отже, доглядати за шовком досить просто. А зберегти гарний вигляд ваших улюблених шовкових речей на роки можна, знаючи про ці правила та заборони 😉
А в цій статті ми показували, як гарно носити шовкову хустку. Маючи цю річ, ви можете створювати безліч унікальних дорогих образів!