Вимикати чи нехай гріє всю ніч? Що краще робити з опаленням для нашої економії
Витрати на опалення в холодний період суттєво вдаряють по гаманцях споживачів, сильно спустошуючи їх. Тому багато громадян намагаються тримати тепло на мінімумі і грітися за допомогою інших способів.
Багато хто задумується чи не буде ощадливіше відключати опалення на цілу ніч, а прогрівати приміщення лише вдень, щоб зменшити свої рахунки. Проте, це не найкраща ідея, особливо якщо температура за вікном падає нижче нуля, розповідає ukr.media.
Намагаючись зекономити люди шукають рішення, щоб скоротити свої витрати на комунальні послуги. Коли ми спимо під теплою ковдрою чи вдягаємо на ніч тепліше нічне вбрання, то часто вирішуємо, що вночі не замерзнемо і можна вимкнути радіатори, але це чомусь не економить кошти.
А причина полягає у тому, що перезапускаючи радіатори з нуля зранку, ми витрачаємо значно більше, ніж підтримуючи температуру постійно на одному рівні. Батареї, повторно нагріваючи воду, витрачають більше енергії, щоб підвищити температуру і у результаті коштів витрачається більше. Значно краще не переривати роботу обігрівача, а тримати вночі ввімкненим, але на низькій температурі.
Але є вийнятки, коли обігрів необхідно вимикати. Наприклад, якщо ви довгий час будете відсутні або для провітрювання приміщення.
Найкращий спосіб економії - це встановити термостат на найнижчу температуру, але таку при якій почуватиметеся комфортно. За вашої відсутності та вночі рекомендується встановлювати температуру нижчу на кілька градусів.
Найкращою температурою для комфортного перебування вдень в холодний період є приблизно 20 градусів С, А в нічну пору - приблизно 16-18 градусів С.Така температура комфортна для хорошого сну і економії коштів. Також вона не дозволить утворюватися плісняві та грибку у вашому будинку.
Також раніше ми писали про важливі поради які допоможуть зігрітися в холодну пору без опалення. Це варто знати, щоб не замерзнути і почуватися комфортно.