Делікатне питання: як часто кіт має навідуватися до свого лотка
Вчасне виявлення проблеми сприятиме швидшому та легшому лікуванню тварини
Одного дня ви можете помітити, що ваш пухнастик став частіше ходити на лоток. Як зрозуміти, що справа не в надміру спожитій воді, а проблемі зі здоров’ям? Розберімось у цьому разом!
Особливо частішають підходи до миски з водою влітку, коли стовпчик термометра невпинно росте. Одночасно збільшується і кількість разів, коли улюбленець навідується до свого лотка. Та іноді часті походи в туалет можуть не бути пов’язані зі споживанням великої кількості рідини. Коли почати бити тривогу - розповів ветеринарний лікар, нефролог, уролог Уманець Михайло.
Як має бути у нормі
Зазвичай здорові коти ходять на лоток 2-4 рази на день. В нормі процес сечовипускання не тривалий і не супроводжується дискомфортом.
Так, для оцінки сечовипускання у котів важливо оцінювати частоту, тривалість, об’єм сечовипускання та наявність домішок в сечі.
Симптоми, які мають насторожити пет-батьків:
-
подовжений час на сечовипускання;
-
часті походи на лоток (понад 5-6 разів);
-
вокалізація або дратівливість до чи після відвідування туалету;
-
наявність домішок в сечі (крові, слизу, “піску” тощо);
-
поява різкого запаху сечі;
-
збільшення добового об’єму сечі;
-
туалет в не пристосованих для цього місцях (меблі, побутові речі, підлога тощо);
-
підвищена спрага.
Як зазначає фахівець, найчастіше котики починають часто відвідувати лоток з наступних причин: ідіопатичний цистит, інфекції сечовидільних шляхів, сечокам’яна хвороба, цукровий діабет, хронічна хвороба нирок.
Тож, якщо помітили якийсь з вищезгаданих симптомів у свого улюбленця - зверніться до ветеринарної клініки. Не затягуйте з обстеженням та лікуванням, тим самим піддаючи тварину стражданням.
Раніше ми писали, як може проявлятися сезонна алергія у тварин. І ні, це не тільки про чхання.