Кіт не хоче їсти: 9 найчастіших причин і як їх розпізнати
Фахівці назвали найпоширеніші причини відмови тварин від їжі
Якщо ваш улюбленець раптово без видимої причини перестав їсти корм чи іншу типову для нього їжу, причин може бути немало. У деяких випадках впоратися з проблемою можна самотужки, а в деяких з візитом до ветеринара затягувати не варто ❗️
Які бувають причини відмови котів від їжі, розповідається у блогу зоомагазину zootovary.com. Фахівці розповідають про найбільш часті та трохи рідкісніші випадки. Усі деталі знайдете у нашому матеріалі!
Чому кіт не хоче їсти: причини відмови тварини від їжі й коли варто бити на сполох
Якщо кіт регулярно і в достатній кількості п’є воду, то може обійтися без їжі 4-5 днів максимум. Однак при цьому немає жодних гарантій, що це не відіб’ється на здоров'ї вашого улюбленця. Ветеринари сходяться на думці, що незворотні процеси в організмі при голодуванні починаються вже на 3-й або 4-й день, причому в літніх тварин термін скорочується до 3 днів, а у вагітних та годуючих кішок — всього до 1 доби.
Чому кіт не їсть: можливі причини
-
Природні причини: йдеться про тічку та статеве полювання (погіршення апетиту помітне ще за тиждень до початку цього особливого періоду), спека (влітку, коли температура сильно підвищується, та взимку, якщо в домі опалення увімкнене на повну) та пологи (після народження кошенят кішка не їсть приблизно 5-6 год).
-
Зміни у раціоні. Тут ідеться і про зміну корму, і про перехід з натурального корму на спеціалізований, і навіть про зміну смаків корму того ж бренду. Загалом коти не люблять змін у раціоні й легко оголошують голодування через це.
-
Стрес. Тут список може бути практично безмежним: поява конкурента (іншої тварини в домі чи на території кота/вішки), суворе покарання улюбленця, шум, який налякав тварину, переїзд, ваша тривала відсутність, заборона прогулянок на вулиці, якщо раніше вони були дозволені, тощо. До речі, кошенята певний час у новому будинку теж можуть нічого не їсти — для них це також стрес ❌
-
Зовнішні та внутрішні паразити: найчастіше йдеться про глистів, заразитися якими кішка може від бліх.
-
Біль. Він може виникнути через травму, хворобу або збій в організмі.
-
Проблеми з зубами або яснами. Це стосується як дорослих та старих котів (імовірні причини — запалення ясен, сколи на зубах, зубний камінь), так і кошенят — у період заміни молочних зубів на постійні.
-
Запальні процеси в ШКТ. Поставити такий діагноз може тільки ветеринар.
-
Отруєння. Це дуже небезпечно, тому за підозри у кота отруєння (неодноразова блювота, слабкість, млявість, відмова від їжі, тремтіння тіла або кінцівок, підвищене слиновиділення тощо) потрібно негайно звернутися за ветдопомогою. Які банальні речі отруйні для котів ми розповідали тут, а в цій статті дізнавайтеся про отруйні рослини, які не варто висаджувати, маючи вдома котика.
-
Вірусна інфекція. Ставити такий діагноз може тільки ветеринар, але основними симптомами зазвичай є підвищення температури, виділення з очей та носа, загальна слабкість та харчові розлади.
Що робити, якщо кіт не їсть
Вам потрібно точно встановити причину. Здебільшого зробити це можна тільки в один спосіб: звернутися до ветеринара. Щойно ви знатимете причину, можна братися за лікування кота / зміну корму / запровадження більш сприятливих умов для комфортного життя тварини.
Раніше ми також розповідали, як часто кіт має навідуватися до свого лотка. Чому трапляються “збої”, що їх викликає і що робити, якщо кіт не ходить в туалет або навпаки — надто часто бігає до лотка, дізнавайтеся на ХОЧУ!