Регулярне купання, лапікюр та прогулянки на свіжому повітрі: секрети догляду за домашньою черепашкою
На жаль, ці рептилії не вміють сигналізувати про проблеми зі здоров’ям, тому добробут тварини повністю лежить на власнику
Якщо ви хочете взяти додому якогось екзотичного улюбленця, як от шиншилу чи черепашку, то спочатку варто дізнатися про правила догляду за ними. А щоб ви не йшли на інші сайти, у цій статті розповімо, як не прикінчити домашню черепашку і дати їй дожити до відведених 30+ років.
27 листопада у світі відзначають Turtle Adoption Day або ж День захисту черепах. Це свято започаткували завдяки Крістін Шоу та статті, яку вона розмістила на сайті Found Animals у листопаді 2011-го. Так, жінка висвітила погіршення умов існування цих тварин та наголосила на необхідності їх збереження. Вперше в історії День захисту черепах відзначили 27 листопада того ж року і продовжують це робити щороку.
З цієї нагоди розповімо, як саме доглядати за одним з найпоширеніших видів домашніх черепашок - сухопутною середньоазіатською.
Утримання черепахи
Придбайте скляний тераріум (не менше 80х130 см, але чим більший - тим краще). Там обов’язково має бути лампа, яка підтримуватиме комфортну для рептилії температуру - 16-32°C, яку потрібно комбінувати зі світильником з ультрафіолетовим спектром. Світловий день має тривати 12-14 годин (на ніч всі лампи можна вимикати), а вологість не перевищувати 40%.
Товщина грунту має бути понад 4-5 см, оскільки черепашки люблять копати. Додатково придбайте наступні аксесуари, щоб розмістити у “холодній” зоні тераріуму: корчі, гроти, кілька великих пласких каменів.
Важливо: краще не випускати черепашку гуляти по квартирі, оскільки хтось може на неї наступити, вона може проковтнути якийсь предмет на своїй дорозі або ж застудитися через протяг.
Годівля рептилії
Черепашка є вегетаріанцем, тому основною частиною раціону має бути свіжа або сушена зелень, свіжі овочі, фрукти та ягоди. Загалом соковитий корм має складати 15-20% раціону улюбленця. Також дуже важливо використовувати спеціальні мінеральні добавки.
✔️ Дозволяється давати: листовий салат, подорожник, конюшину, кульбабу, ромашку, гілочки дерев (яблуні, груші, берези з молодим листям), моркву, червоний солодкий перець, буряк, полуницю, малину, яблука, капусту, гарбуз, кабачок.
❌ Не варто пригощати улюбленця шкіркою цитрусових, кісточками (яблук, груш, вишень тощо), хлібобулочними виробами, цибулею та часником, ревенем, шпинатом, огірками, виноградом.
Що ще може знадобитися:
-
Купання 1 раз на тиждень у теплій водичці (30°C, 30-60 хв), яка покриває тіло рептилії на 2/3 (інакше вона може потонути).
-
Підрізання пазурів щипцями, якщо вони не сточуються природним чином. Сумніваєтеся, що справитеся самостійно - зверніться до ветеринара за допомогою.
-
Прогулянки у теплі літні дні якомога далі від проїжджої частини, інших тварин чи дітей.
У будь-якому разі варто проконсультуватися щодо всіх цих питань зі спеціалістом, інакше ви ризикуєте повільно вбивати черепашку, самі того не помічаючи.
Раніше ми писали про 5 "балакучих" порід кішок. З ким можна погомоніти ввечері - розповідаємо у цьому матеріалі.