Старість – не вирок: 5 "золотих правил" у догляді за котами поважного віку
![Яким має бути догляд за котами у віці 12 років і старше Що потрібно для літнього кота - головні потреби старих кішок](https://hochu.ua/static/content/thumbs/780x468/0/b3/zbqq6d---c1166x699x0sx0s--ca4774a0fbc88b9a71c8e7093cd9fb30.jpg)
Ось що повинні робити господарі, щоб тварина доживала віку у комфорті - наскільки це можливо
З віком у котів, як і в людей, погіршується здоров’я. Починаючи з певного віку, вони вже мають не такий гострий зір, нюх та слух, шерсть втрачає свій блиск та починає сильно випадати, може спостерігатися втрата ваги. Фізіологічно старіння у котів настає по досягненню 12-річного віку.
Що потрібно тварині у цей період життя та як зробити його максимально комфортним, розповідаємо разом з UkrMedia. Є 5 “золотих правил”, яких варто дотримуватися власникам літніх тварин, які дійсно вважають своїх котів повноцінними членами родини і готові витрачатися на пухнастиків.
Як доглядати за старим котом чи кицькою
-
Правильне харчування: на кожен вік тварини є спеціальний корм, створений спеціально для потреб організму тварини у певному віці. Щоб ваш кіт почувався здоровим та повним сил, навіть попри вік, варто підібрати хороший, збалансований корм.
-
Догляд за шерстю, зубами та вухами: регулярно вичісуйте шерсть, особливо з місць, до яких тварині важко дістатися самій, а також не забувайте чистити вушка котові та перевіряти його ротову порожнину — при проблемах із зубами чи яснами тварина може перестати їсти й померти.
-
Фізична активність: грайтеся зі своїм котом, щоб підтримати гарний м'язовий тонус та покращити кровообіг організму.
-
Психологічний стан: уникайте різких змін у звичному способі життя кота, адже тварини в похилому віці важко звикають до всього нового, їм буде непросто адаптуватися і через це вони навіть можуть серйозно захворіти.
-
Регулярні огляди у ветеринара: кваліфікована ветеринарна підтримка дає змогу продовжити життя літньої кішки. Іноді йдеться навіть про декілька “додаткових” років життя.
Пам’ятайте, що літні кішки схильні до багатьох хронічних захворювань. Найпоширенішими серед них ниркова недостатність, патологія печінки, цукровий діабет, серцеві та онкологічні захворювання. Усі вони є досить важким випробуванням для старого організму. Саме тому ви повинні постійно спостерігати за станом здоров’я свого улюбленця і якщо у поведінці тварини з’явилися бодай якісь тривожні зміни, краще негайно записатися на прийом до ветеринара, а не очікувати, що це минеться.
А про 11 головних причин звернутися до ветеринара ми розповідали тут. Є чимало речей, ігнорувати які не можна, інакше це може погано завершитися для вашого пухнастика.