Ще пухкенький чи вже товстий? Чому ожиріння улюбленця - це не мило, а тривожно

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Як вберегти улюбленця від ожиріння - поради фахівця
Ожиріння у котів та собак. Фото: englishtownvet.com

Як уникнути ожиріння домашніх тварин та зберегти їхнє здоров’я

Багато петбатьків виражають свою любов підгодовуванням улюбленця чимось смачненьким. Проте постійно повна миска і, як наслідок, переїдання без відповідних енергетичних витрат призводять до набору пухнастиками надмірної ваги. Чим це небезпечно та що робити, щоб вберегти кота чи собаку від ожиріння - розповідаємо далі у цій статті.

На жаль, проблема ожиріння є дуже розповсюдженою. Згідно з даними американської Асоціації ожиріння серед домашніх тварин, понад половину котів та собак мають зайву вагу: серед котів ця частка складає 61%, а серед собак - 59%.

Як і в людей, надмірна вага у тварин зумовлює ризики захворювань та скорочення тривалості життя. Зокрема, у них підвищується ризик діабету, артриту тощо. Також пухкенькі пухнастики менше рухаються, адже вага спричиняє навантаження на суглоби та тіло, як наслідок - виникає біль.

Related video

Щоб тримати здорову вагу улюбленця, прислухайтесь до рекомендацій головної спеціалістки з ветеринарних питань Mars Україна Катерини Балюк.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чому тварина гладшає

Так, факторами, які потенційно зумовлюють зайву вагу та потребують особливої уваги, є:

  • надмірне споживання калорій, годування кормами, які містять багато жирів та білків;

  • харчування, яке не враховує активність, вагу та вік пухнастика;

  • неправильно визначена норма корму (особливо сухого) на день;

  • багато смаколиків та перекусів (зокрема їжею зі столу);

  • необмежений доступ тварини до корму в мисці;

  • низький рівень фізичної активності (відсутність прогулянок або дуже короткі вигули);

  • генетична схильність породи;

  • кастрація та стерилізація.

Як вберегти улюбленця від ожиріння - поради фахівця
Ожиріння у котів та собак. Фото: petbutler.com

Як тримати вагу улюбленця в нормі

Дотримуйтеся рекомендованого раціону

Він має відповідати віку та стану улюбленця. Щодо порцій, то вони мають бути обмеженими. Не рекомендується часто змінювати корм, годувати одночасно кілька торгових марок або видів раціону - щоб звикнути до нового раціону чи марки корму тварині потрібно близько 10 днів.

Сумлінно відміряйте порції

Порція їжі (особливо сухого корму) на добу має відповідати рекомендаціям на упаковці. Зважайте, що на упаковці сухих кормів вказується саме добова норма для тварини, а не вага порції на один раз.

Дотримуйтеся графіку годівлі

Годуйте хвостика в один і той самий час. Не залишайте собачий корм у вільному доступі поза часом годування. З котами ситуація інша - вони можуть робити кілька підходів до миски протягом дня. Якщо ж кіт зʼїдає всю порцію одразу, в такому випадку варто розділити добову норму на 2-3 рази й насипати її частинами.

Давайте чисту воду

Питна вода має бути у вільному доступі. Вона має бути прохолодною та замінюватися на свіжу 2-4 рази на день.

Обмежте ласощі

Смаколики мають враховуватися як повноцінна частина раціону, адже додаткові калорії з ласощів, які не враховані до добової норми, можуть швидко призвести до зайвої ваги. Щоб зберегти здорове харчування улюбленця, ласощі повинні не перевищувати 10% від загального раціону.

Зберігайте активність

Собакам потрібні повноцінні прогулянки щонайменше двічі на день по 1-2 годині. Котам також важливо рухатися - грайте з ними за допомогою інтерактивних іграшок, коробок тощо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, чому не варто пригощати улюбленця шоколадом. Більше про небезпечність цього продукту дізнавайтеся у цьому матеріалі.