От халепа! Як правильно витягнути кліща, який вчепився у вашого собаку

Розповідаємо, що робити, якщо собаку вкусив кліщ
Впевнені, ви обожнюєте класну весняну погоду, оскільки вона сприяє довгим та активним прогулянкам з домашнім улюбленцем. Але варто пам’ятати, що з приходом тепла стають активними небезпечні паразити - кліщі. Що робити, якщо такий присмоктався до вашого улюбленця - розповідаємо далі у цій статті.
В ідеалі, побачивши кліща на собаці, потрібно негайно звернутися до ветеринарної клініки. Спеціаліст оперативно та правильно вилучить його без школи для тварини. Та іноді такої можливості, на жаль, немає. Тоді вам стане у пригоді інструкція від експертів Optimeal, щоб витягнути кліща самостійно.
Щоб провести цю процедуру, вам знадобиться спеціальний гачок. Але якщо у вас його немає, тоді у своїх діях дотримуйтесь наступного правила: захоплюйте кліща максимально близько до поверхні шкіри, щоб не розчавити черевце паразита. Якщо так станеться, інфікований вміст нутрощів потрапить у кров улюбленця.
Як діяти, щоб витягнути кліща
Викручуйте, а не тягніть
У жодному разі не смикайте кліща! Викручуйте паразита обертальними рухами, щоб повністю витягнути його голову та передні кінцівки.
Не використовуйте жир чи спирт
Якщо змастити ними шкіру тварини та тіло паразита, останній, швидше за все, загине. Водночас він випустить велику кількість слини з інфікованим вмістом травного тракту в кровотік.
Обробіть ранку після вилучення
Для цього скористайтеся перекисом, а потім точково знезаразьте рану зеленкою або йодом. Також потрібно одразу дати собаці антигістамінний препарат, якщо він має алергію - це профілактує алергічну реакцію на укус.
Пам’ятайте! Якщо кліща витягнули не повністю, потрібно звернутися до ветеринарної клініки.
Раніше ми писали, як захистити собаку під час прогулянки. Що потрібно робити, щоб він не став наступною жертвою отруєння - дізнавайтеся у цьому матеріалі.