Всесвітній день зеленого даху – як рослини на покрівлі змінюють світ

Дизайн та інтер'єр
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Важливість Дня зеленого даху
Дім з зеленим дахом. Фото: britannica.

Всесвітній день зеленого даху - екологія та інновації

6 червня у світі відзначається незвичайне, але дуже важливе свято – Всесвітній день зеленого даху. І мова не про колір покрівлі, а дахи покриті рослинністю. Це щорічна подія, що має на меті привернути увагу до дивовижних переваг дахів, вкритих зеленню.

Що ж такого особливого у цих "зелених острівцях" серед кам’яних джунглів міст? Переваг велика кількість: від зниження температури в спеку та покращення якості повітря до підтримки екології та створення унікальних просторів. Зелені дахи є важливою інновацією в дизайні сучасних міст, пише daytoday.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

У Всесвітній день зеленого даху проводять різноманітні заходи: семінари, освітні заходи та екскурсії. Цей день сприяє екологічному розвитку та заохочує окремих людей та організації по всьому світу інвестувати у створення більш інклюзивних та екологічно безпечних міст із технологією зелених дахів.

Садівництво на дахах – це практика, яка охоплює різні континенти та століття. Хоча антропологи припускають, що трав'яні дахи та живі дахи існували з доісторичних часів, найдавніші сади на дахах, коли-небудь зареєстровані, розташовувалися на легендарних зикуратах стародавньої Месопотамії.

Зелені оазиси в пустельному регіоні, ці сади, ймовірно, спиралися на складні зрошувальні системи та мали охолоджувальний ефект на будівлі, які їх підтримували. Найвідомішими з них, мабуть, були знамениті Висячі сади Вавилона, одне з семи чудес світу.

Всесвітній день зеленого даху
Дім з зеленим дахом. Фото: greenroofs.
Всесвітній день зеленого даху
Дім з зеленим дахом. Фото: forbes.com
Всесвітній день зеленого даху
Дім з зеленим дахом. Фото: americanforests.
Всесвітній день зеленого даху
Дім з зеленим дахом. Фото: decoist.
Всесвітній день зеленого даху
Дім з зеленим дахом. Фото: britannica.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Раніше ми розповідали, де продають найдорожчі будинки в Україні. На такі будівлі можна збирати на звичайній роботі все життя.