З цим “помічником городника” варто бути обережним: що зробити, щоб тирса не принесла шкоди
Як правильно використовувати тирсу в саду та на городі
Ми розповідали, чим підживити “ліниві” огірки. Тепер поговоримо про користь і шкоду такого цінного в садівництві матеріалу, як тирса.
Її можна використовувати як добриво, мульчу, компонент для теплих грядок, а також для пророщування насіння. Детально розповідаємо разом із Ukr.Media.
Переваги використання тирси
-
Тирса розпушує ґрунт, роблячи його більш пухким і проникним для води та повітря. Це особливо корисно для глинистих ґрунтів, які схильні до ущільнення.
-
Тирса має високу здатність вбирати вологу, а потім поступово віддавати її рослинам. Це допомагає зменшити частоту поливу, особливо в посушливі періоди.
-
Мульчування ґрунту тирсою може допомогти придушити ріст бур'янів, заблокувавши сонячне світло, яке їм необхідне для фотосинтезу.
-
З часом тирса розкладається, перетворюючись на органічне добриво, багате на мікроелементи, корисні для рослин.
-
Тирса - це легкий і пухкий матеріал, який добре утримує вологу, що робить його ідеальним для пророщування насіння.
Як правильно використовувати тирсу
-
Уникайте тирси, яка містить хімічні речовини, такі як клей, лак або фарба.
-
Свіжа тирса може закислити ґрунт, тому перед використанням її рекомендується компостувати протягом 6-12 місяців.
-
Щоб тирса не забирала азот з ґрунту, рекомендується змішувати її з компостом, гноєм або подрібненим листям.
-
Тирса може трохи закислити ґрунт, тому важливо регулярно перевіряти його pH-рівень і при необхідності додавати вапно або доломітове борошно.
-
В жодному разі не можна використовувати свіжу тирсу без попередньої підготовки, адже це може призвести до дефіциту азоту в ґрунті та зашкодити рослинам. Підготовлений матеріал можна застосувати для мульчування, компостування, утеплення грядок та пророщування насіння.
Використовуючи тирсу правильно, ви зможете покращити здоров'я ґрунту, стимулювати ріст рослин і отримати рясний урожай. Також ми розповідали, як правильно обрізати томати.