Баклажани у теплиці “лінуються” і не дають зав’язей? Розповідаємо, що робити
Баклажани погано зав’язують плоди
Ми розповідали, як підживити “ліниві” огірки. Тепер ділимось порадами, які допоможуть у вирощуванні баклажанів у теплиці.
Вирощування баклажанів у теплиці має свої особливості, адже на відміну від відкритого ґрунту, доступ бджіл та інших комах-запилювачів до квітів обмежений. Тому для отримання рясного врожаю важливо допомогти рослині у запиленні. Детально розповідаємо разом із “Школою Життя”.
Фактори, що впливають на запилення:
-
У закритому ґрунті комах-запилювачів зазвичай значно менше, тому вони не завжди можуть вчасно та в повному обсязі запилити всі квіти.
-
Дощі та підвищена вологість негативно впливають на активність бджіл та життєздатність пилку, що може призвести до зниження врожайності.
Методи штучного запилення:
-
Ручне запилення - цей метод полягає у перенесенні пилку з однієї квітки на іншу за допомогою ватної палички або пензлика. Це досить трудомісткий процес, але він може бути ефективним, особливо в ранні години, коли бджоли ще не активні.
-
Щоб імітувати вібрацію, яку створюють бджоли при запиленні, можна злегка постукувати по стеблах баклажанів або обережно трусити квіти.
-
Використання розчинів борної кислоти або інших препаратів, що стимулюють цвітіння та утворення зав'язей, може допомогти покращити запилення та плодоношення.
Проводити штучне запилення найкраще вранці, коли квіти розкриті. Використовувати для запилення потрібно чистий та сухий інструмент. Також ми розповідали, які добрива не можна змішувати між собою.