Ось що треба робити з часником насправді: листя не жовтіє, а голівка виростає розміром з долоню
Є кілька надзвичайно важливих етапів догляду за цією культурою, без яких годі й чекати на гарний врожай
Вирощування великого гарного часнику — справа непроста. Тут потрібно і з часом висадки вгадати, і з сортом, і з місцем посадки… А ще — знати, після яких культур садити його не можна. Однак і на цьому секрети вирощування часнику не закінчуються. Усіма деталями ділимося в цій статті!
Як отримати багатий врожай, знає сайт “Філіжанка кави”. Про всі необхідні часнику добрива, завдяки внесенню яких він виростатиме розміром із кулак, розповідаємо далі.
Скільки підживлень треба часнику?
Вперше добрива вносяться під кінець травня - на початку червня. В цей період потрібно дати те, що допоможе рослині нарощувати зелену масу. Далі, щойно часник гарно “озелениться”, треба вносити добрива, які сприятимуть нарощуванню маси голівки та розвитку міцної кореневої системи.
Які добрива треба вносити під часник, щоб гарно вродив?
📌 1 добриво
На цьому етапі потрібні лише два інгредієнти: нашатирний спирт та бурштинова кислота. Перший — це потужне джерело азоту, який відповідає за нарощування зеленої маси. Крім того, він відганятиме від рослини всіляких шкідників та бактерії. А бурштинова кислота, своєю чергою, просто підсилює ефект нашатирного спирту й сприяє зміцненню імунітету рослини до всіляких хвороб.
📎 Рецепт підживлення для часнику з нашатирного спиту та бурштинової кислоти:
-
вода – 10 л;
-
нашатирний спирт – 2 ст.л;
-
янтарна кислота – 2 г
Все гарно змішуємо і поливаємо цим розчином грядки з часником.
📌 2 добриво
Також часнику під час зростання треба звичайний крохмаль. Він наситить зелену частину та кореневу систему різними корисними речовинами та мікроелементами. Для кращого ефекту додаються гумати (солі гумінових кислот, які вилучають з торфу та бурого гумусового вугілля).
📎 Рецепт підживлення для часнику з крохмалю та гуматів:
-
вода – 10 л;
-
крохмаль – 2 ст.л
-
гумати – використовувати згідно з інструкцією на упаковці.
📌 3 добриво
Це підживлення потрібне для росту головки часнику. Його вносять, щойно зелена маса буде сформована. До його складу повинні входити калій та фосфор (у великих кількостях).
📎 Рецепт підгодівлі для часнику з калієм та фосфором:
-
вода – 10 л;
-
монокалій фосфат – 10 г
Застосовувати це добриво потрібно раз на тиждень або навіть два (щоб не помилитися, краще вносити його раз на 10 днів).
Якщо будете використовувати усі три рецепти підгодівлі для часнику, він обов’язково виросте великим та смачним! А якщо ви вирощуєте ще й гарбузи, то радимо дізнатися, що потрібно робити, аби вони також росли великими, але при цьому — без товстої шкірки та дуже смачними.
- часник
- поради дачникам
- вирощування рослин
- догляд за рослинами
- город
- секрет
- добрива
- підживлення рослин