Хитрий трюк для міцної розсади перцю: метод зворотного відліку

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

коли сіяти перець на розсаду
Як визначити час для висівання перцю. Фото: 24 канал

Лайфхак розумних дачників

Хоч зима в самому розпалі, мудрі дачники знають, що відпочивати ніколи. Ми розповідали, які культури потрібно сіяти на розсаду у січні. Тепер поділимось цікавим лайфхаком для вирощування міцного перцю.

Ключовим фактором успіху є правильний розрахунок часу посіву насіння. Разом із “Школою Життя” розповімо про метод зворотного відліку, який допоможе визначити найкращий час для посіву розсади.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Метод зворотного відліку для посіву перцю: покрокова інструкція 

Як визначити дату пересадки розсади в ґрунт?

Першим кроком є визначення оптимальної дати пересадки розсади перцю у відкритий ґрунт. Зазвичай, пересаджувати розсаду рекомендується, коли встановиться стабільна тепла погода і температура повітря не опускається нижче +15°C. Температура ґрунту повинна прогрітися мінімум до +10°C.

Як визначити оптимальний вік розсади для пересадки?

Наступним кроком є визначення оптимального віку розсади для пересадки. Ця інформація зазвичай вказується на упаковці з насінням. В середньому це 50-60 днів.

Як розрахувати дату посіву перцю?

Знаючи дату пересадки та оптимальний вік розсади, можна розрахувати дату посіву. Наприклад, якщо ви плануєте висаджувати перець 15 травня, а термін розсади – 60 днів, на проростання насіння додаємо ще 10 днів. Отже, від 15 травня відраховуємо 60 днів на розсаду та ще 10 днів на проростання. Таким чином, приблизно 5 березня - ідеальна дата посіву.

Як врахувати кліматичні умови регіону?

В розрахуванні дати посіву слід врахувати особливості регіону. Наприклад, у північних регіонах, де клімат холодніший, сіяти можна на тиждень-два раніше. Так розсада встигне добре розвинутися. Якщо регіон південний, посів можна відкласти на тиждень-два пізніше.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

З методом зворотного відліку ви зможете точно визначити найкращий час для посіву розсади. Однак не варто сіяти насіння в стаканчики з-під сметани чи йогурту. Ми розповідали, чому.