Дачники пруть це на город відрами: як використовувати тирсу, щоб не згубити всі рослини
Розглядаємо всі аспекти використання тирси
До городу потрібно підходити з розумом. Ми розповідали, у чому заборонено вирощувати розсаду. Тепер розберемось, чи можна використовувати тирсу на городі, і чого в ній більше - користі чи шкоди.
Тирса – популярний матеріал серед садівників, але її використання викликає багато дискусій. Разом із “Добрими новинами” розглянемо всі "за" і "проти" тирси на городі.
Користь від використання тирси:
-
Тирса ефективно запобігає змиванню, випаровуванню вологи та ерозії ґрунту. Вона також допомагає підтримувати стабільну температуру ґрунту.
-
Тирса розпушує ґрунт, роблячи його м'яким та повітропроникним. Це запобігає ущільненню ґрунту після поливів або дощів.
-
Взимку тирса служить ефективним утеплювачем для кореневої системи рослин. Також мульчування тирсою допомагає стримувати ріст деяких видів бур'янів.
-
Тирса є цінним компонентом компостних куп, покращуючи їх аерацію та прискорюючи процес розкладання органічних решток.
Які є недоліки використання тирси?
Свіжа тирса може підвищувати кислотність ґрунту, що підходить не для всіх рослин. Тому її рекомендується використовувати на нейтральних або лужних ґрунтах, або ж попередньо розкислювати ґрунт. Деякі рослини, такі як лохина, верес, рододендрони, навпаки, добре ростуть на кислому ґрунті.
Також цей матеріал в свіжому вигляді в процесі розкладання може тимчасово забирати азот з ґрунту, що може негативно вплинути на ріст рослин. Щоб цього уникнути, тирсу краще компостувати або додавати азотні добрива.
А ще тирса підходить не для всіх типів ґрунтів та рослин. Наприклад, на важких глинистих ґрунтах її використання може призвести до затримки вологи.
Отже, використання тирси на городі може бути корисним, якщо враховувати її властивості та дотримуватися певних правил. Однак робити це чи ні - вирішувати вам. Також ми розповідали, чому трояндовий кущ перетворюється на шипшину.