Забудьте про цвіль у вазонах назавжди: головне правило поливу і один дієвий засіб

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Пліснява в горщику через неправильний полив - що робити і як запобігти новій появі
Що робити, якщо у вазоні з'явилася пліснява. Фото: ШІ для Хочу

Помітили білий наліт на ґрунті у вазоні? Розповідаємо, що робити, аби не вбити рослину, а врятувати

Правильний полив рослин — не менш важливий, ніж вибір правильного субстрату та горщика. А ще — місця, де стоятиме вазон. Раніше ми розповідали, якою водою забороняється поливати вазони, а тепер поговоримо про таку проблему як поява плісняви у горщику з кімнатними квітами.

Що робити, якщо пліснявіє земля в горщику? Перевіреними порадами, які допоможуть виправити ситуацію, ділиться телеграм-канал “Сучасна дача”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Найкращим варіантом, звісно ж, буде пересадити рослину у новий ґрунт. Коріння при цьому варто замочити у фунгіциді або розчині марганцівки, щоб зараза не перескочила у нове місце.

Якщо ж такої можливості у вас немає, то потрібно видалити верхній шар ґрунту — настільки великий, наскільки можливо. Погану, поцвілу землю викидаємо, а рослинку вкриваємо новим, свіжим шаром.

Також не зайвим буде полити кімнатну рослину препаратом "Фундазол". Його використовують наступним чином: 2 г засобу розчиняють в 1 л води. Підливаємо квітку в міру потреби.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

А щоб цвіль більше не з'являлася, потрібно уважно стежити за поливом і не переливати кімнатну рослину. Тим більше, ми раніше ділилися лайфхаком, як за секунду дізнатися, чи потрібен рослині полив. Ось тут розповідаємо докладніше про цей хитрий трюк, з яким не потрібно бруднити пальці землею.