Коли насправді треба сіяти моркву: орієнтуємось не на календар — важливіші ці сигнали ґрунту

Хочете солодку та рівну моркву? Запам'ятайте все, про що ми розкажемо далі!
Якщо ви вже сильно заскучали за городом і вам не терпиться все засіяти-засадити, з морквою поспішати не радимо! У цій статті розповімо, на що орієнтуватися при висадці улюблених сортів, аби не втратити потенційний врожай.
Коли сіяти моркву у відкритий ґрунт, знає instagram-канал “Сімейний сад”. На своїй сторінці у соцмережі фахівці поділилися найважливішими моментами, про які повинен пам’ятати кожен дачник: на календар не дивіться — тільки зважаючи на ці три сигнали ґрунту, можна приймати рішення, що вже пора 🕐
Як правильно садити моркву у відкритий ґрунт: температура і терміни
Моркву сіємо тільки тоді, коли ґрунт прогріється до +4…+6°C. Зазвичай така температура спостерігається у середині квітня. Втім, орієнтуватися тільки на календар, зокрема цьогоріч, з неочікуваними квітневими снігопадами, не варто — зважаємо на погоду. Земля не повинна бути занадто вологою.
🥕 Де морква росте найкраще: поради
-
Чудово підійдуть гарно освітлені ділянки.
-
Найкраще, якщо перед тим на цій ділянці росли: картопля, огірки, кабачки, цибуля, капуста.
-
Після цих рослин моркву садити не можна, врожай буде поганим: петрушка, пастернак, кріп, квасоля. Не підходить і та ділянка, де торік у вас була морква – це підвищує ризик появи всіляких хвороб і поганої схожості.
🥕 Як доглядати за морквою?
По-перше, її обов’язково слід проріджувати. Перший раз це робимо, щойно з’являються справжні листочки — лишаємо по 2-3 см між рослинами. Дуже важливо, щоб отримати гарний врожай моркви, і регулярно розпушувати ґрунт. А ще цей овоч не пробачить вам, якщо запустите між рядками бур’яни: пам’ятайте, що ці негідники не тільки крадуть у культурних рослин поживні речовини, а ще й можуть переносити різні болячки.
Окремо варто наголосити, як правильно поливати моркву. Далеко не всі дачники знають, що кількість води повинна змінюватися на різних етапах росту:
-
одразу після посіву – 3 л/м²
-
після проріджування – 10 л/м²
-
під час росту коренеплодів – до 20 л/м²
-
за 1,5-2 міс. до збору врожаю ллємо менше і рідше: раз на 10–14 днів по 10 л/м²
-
а за 2–3 тижні до збору врожаю полив варто взагалі припинити (так коренеплоди встигнуть висохнути і не будуть гнити у вас під носом).
А якщо вам ближче до душі місячний календар, то ділимося народними прикметами, які віщують, що пора садити моркву. Досвід предків у деяких справах буває безцінним! 🧡