Цей аптечний засіб, який коштує пару гривень, працює краще за стимулятори росту

Ось як легко виростити міцну розсаду в домашніх умовах
Усі досвідчені дачники знають, що сезон починається не у квітні-травні, а ще з лютого. Саме в останній місяць зими потрібно братися за вирощування розсади. А якщо погода сприяє, то ще й накривати парники.
Сьогодні ми розкажемо, як допомогти сіянцям швидко вирости міцними та красивими. Якого простого компонента, що продається за копійки у найближчій аптеці, бракує для гарного росту розсади, знають далеко не всі дачники. Цей секрет розкриваємо далі у нашому матеріалі!
Чим підживити розсаду, щоб була міцною: лайфхак
Найчастіше сіянці ростуть кволими через брак сонячного світла та поживних речовин. З останньою проблемою досить легко впоратись, якщо знати, яких речовин потребує розсада у період активного зростання.
Ще до того як надумаєте висаджувати її у ґрунт, рослинки треба підгодувати йодом. Це прекрасний стимулятор росту, який здатен творити справжні дива 🌱
❓ Чим корисний йод для розсади
-
Стимуляція росту. При правильному використанні, у невеликих концентраціях йод сприятиме кращому розвитку кореневої системи та нарощуванню зеленої маси розсадою.
-
Підвищення імунітету та антисептичні властивості. Йод робить сіянці більш стійкими до несприятливих умов, зокрема перепадів температур, а також менш вразливими до різних захворювань (зокрема і грибкових: фітофторозу, борошнистої роси, кореневої гнилі).
-
Покращення обміну речовин. Цей мікроелемент бере участь у деяких метаболічних процесах. Якщо правильно розрахувати пропорції та вчасно внести це підживлення, розсада буде рости як на дріжджах.
-
Збільшення врожаю. Це стосується підживлення розсади помідорів, перцю та баклажанів зокрема: вважається, що якщо підгодувати йодом розсаду, то кількість та якість врожаю покращиться — плодів буде більше і за розміром вони також будуть більшими за середні.
❌ Підгодівля розсади помідорів та інших рослин йодом: небезпека
Зважайте на те, що йоду потрібно зовсім трішечки — якщо переборщити з концентрацією, рослини отримають хімічний опік. Він може проявитися як жовті, коричневі або сухі плями на листі, в найгірших випадках розсада може навіть загинути.
Крім того, надлишок йоду може дати зворотний ефект і загальмувати ріст сіянців. В такому разі ви помітите, що зелень виглядає прив’ялою або ж “злягає” без помітних причин.
Коренева система теж може піддатися опікам. У такому разі рослина гарантовано гине.
Як правильно використовувати йод для підживлення розсади: інструкція
Йод для підгодівлі розсади використовують у дуже малих дозах. Ходовий рецепт: 1-3 краплі аптечного 5% розчину йоду, які розводяться на 3-10 л води.
Зазвичай розсаду поливають під корінь, а робиться це за допомогою піпетки або чайної ложки, щоб не перегнути з кількістю розчину. Можливий також варіант обприскування по листю, але робиться це дуже слабким розчином, інакше хімічних опіків не уникнути.
Щодо частоти такого підживлення, то давати йод розсаді томатів, баклажанів та перців варто всього раз, максимум 2 за весь період вирощування. Пам’ятайте, що більша кількість цього мікроелементу може нашкодити.
А що треба обов’язково зробити з розсадою ще до пересадки у відкритий ґрунт, ми розповідали в іншій статті. Це надзвичайно важливий етап, від якого залежить майбутній врожай. Про нього має пам’ятати кожен дачник, а головне в цьому всьому — не упустити момент!