Початок Успенського посту за старим стилем: головні правила та заборони цього періоду
Розповідаємо, що можна їсти та що не можна робити в цей час
Якщо ви дотримуєтесь старого календаря свят, то ця інформація буде цікавою для вас. Адже сьогодні, 14 серпня, розпочинається Успенський піст за старим стилем. Про головні заборони, правила та забобони цього періоду читайте далі в нашому матеріалі.
Чим особливий Успенський піст?
Успенський піст присвячений святкуванню Успіння Пресвятої Богородиці — матері Ісуса Христа. Варто пам'ятати, що це свято відзначає не саму смерть, а духовну благодать, пов'язану з переходом від земного буття до вічного, небесного життя. Перші згадки про цей піст датуються V століттям, що свідчить про те, що люди здавна утримувалися від певної їжі перед цим святом.
Скільки триває Успенський піст?
-
За старим календарем Успенський піст розпочинається 14 серпня і закінчиться 27 серпня.
-
Його тривалість становить 14 днів.
Як правильно дотримуватися Успенського посту: що можна і не можна їсти?
Як харчуватися під час Успенського посту, щоб уникнути гріха та підготуватися до свята належним чином? У цей період забороняється вживати м'ясо, рибу, яйця та молочні продукти. Єдиний виняток — свято Преображення Господнього, коли дозволяється їсти рибу.
Меню під час Успенського посту:
-
понеділок, середа, п'ятниця — сухоїдіння;
-
вівторок і четвер — гаряча їжа без олії;
-
субота і неділя — гаряча їжа з олією та вином.
З цього розкладу видно, що понеділок, середа та п'ятниця є найбільш суворими днями. В ці дні дозволено їсти свіжі овочі та фрукти, горіхи, сухофрукти, мед, хліб, сіль і запивати все це водою. Враховуючи літню спеку, таке обмеження в їжі не лише легко дотримуватись, але й корисно для здоров'я. Після завершення посту варто поступово повертатися до звичного раціону, уникаючи переїдання.
Що не можна робити під час Успенського посту?
Слід розуміти, що піст, зокрема Успенський, призначений не для схуднення або обмеження в їжі, а для духовного очищення. Тому головним у цей період є зосередження на молитві, добрих справах, прощенні та позитивному налаштуванні.
-
Не можна сваритися та лаятися;
-
Не можна відмовляти в допомозі;
-
Не можна ображати інших і ображатися;
-
Також заборонені весілля, гучні святкування та розваги також.
Також не пропустіть календар церковних свят на серпень 2024. Тут ви знайдете дати усіх свят, які чекають вас останнього літнього місяця.