Дата змінилась: коли святкуємо Андрія Первозванного у 2024 році та що не можна робити цього дня
Цього року віряни відзначають свято Андрія Первозванного відповідно до нового календаря
Ви вже знаєте, коли буде День святого Миколая за новим стилем? Тепер настав час дізнатись нову дату свята День Андрія Первозванного, а також прочитати про традиції та заборони цього дня.
Андрій Первозванний вважається одним із 12 апостолів Ісуса Христа і першим, хто відповів на заклик Спасителя. Його шанують як покровителя України, і йому приписується пророцтво про заснування міста на київських пагорбах.
У 2024 році свято Андрія Первозванного відзначатиметься 30 листопада. Раніше, до переходу ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар, його святкували на початку зими, 13 грудня.
Традиції: що роблять на Андрія Первозванного
Традиційно в день Андрія віряни відвідують церкву та читають молитви. Раніше в народі готували коржики, відомі як "Калита", які підвішували до стелі, а молоді хлопці намагалися відкусити їх без допомоги рук. Це вважалося знаком майбутнього щасливого шлюбу.
Молоді дівчата особливо чекали цього свята, адже ворожили на своє майбутнє, намагаючись побачити у сні своїх суджених. Наприклад, вони клали під подушку шматочок хліба, спеченого власноруч, і казали: "Суджений-ряджений, приходь мого хлібця скуштувати". Також під ліжко клали предмети з чоловічого гардероба.
Андрій вважався покровителем моряків та усіх професій, пов'язаних з морем, тому йому молилися про захист під час плавання. В старовину існувала прикмета, що якщо в цей день гарно попаритися, то протягом року буде хороше здоров'я.
Що не можна робити на Андрія Первозванного: заборони свята
Згідно з народними традиціями, з дня святого Андрія починають діяти заборони, що тривають до Нового року або до Хрещення. Не рекомендується — шити, в'язати або вишивати, лаятися, влаштовувати гучні застілля та виконувати важку роботу.
Також раніше ми розповідали, кого та коли вітати з Днем ангела в листопаді 2024 року. Не пропустіть повний календар іменин цього місяця.