Як помолитися за померлих вдома: традиції та заборони Михайлівської батьківської суботи
Якщо не можете відвідати церкву, варто помолитися за померлих вдома
Сьогодні у церковному календарі (за старим стилем) - Михайлівська батьківська субота, яку відзначають перед святом Собора Архистратига Михаїла. Про традиції та заборони цього дня читайте у цьому матеріалі.
Більшість вірян вже відсвяткували це свято 2 листопада - це його дата за новим церковним календарем. Втім, якщо ви на нього ще не перейшли, тоді для вас Михайлівська батьківська субота буде 16 листопада.
Що потрібно робити
Цього дня віряни йдуть до храмів та церков - запалюють свічки за упокій душі померлого та замовляють молебень. Важливо принести з собою пожертву (хліб, крупи, печиво, олію, борошно тощо) та не відмовляти у милостині.
Після служби люди йдуть на цвинтар - запалюють свічку, ставлять квіти та читають молитву. Зважайте, що прибирати могилки потрібно напередодні свята.
Молитва за померлих
Упокій, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне.
Або:
Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного покійного раба (рабу) Твого (ім’я), і як Благий і Чоловіколюбець, що вибачає гріхи і беззаконня, відпусти і прости всі гріхи його (її) вільні і невільні, визволи його (її ) від вічних мук і геєни вогненної, і даруй йому (їй) причастя і насолоду вічними Твоїми благами, призначена для тих, хто любить Тебе.
Адже хоч і згрішив він (вона), але не відступив (не відступимо) від Тебе, і без сумніву в Отця і Сина і Святого Духа, Бога в Трійці славимого, вірував (вірила), і Трійцю Єдиносущну православно навіть до останнього свого подиху сповідував (сповідувала).
Будь милосердний до нього (до неї), і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми, як Щедрий, упокой, бо немає людини, яка б жила і не згрішила. Але Ти Єдиний безгрішний, і правда Твоя вічна, і Ти Єдиний Бог милостей і щедрот і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Що не можна робити
► Як і в інші церковні свята, сьогодні не варто сваритися, конфліктувати, пліткувати, бажати комусь зла. Також у Михайлівську батьківську суботу не дозволяється говорити про покійних погано.
► Утримайтесь від важкої фізичної праці та хатніх справ.
► Не влаштовуйте гучні святкування (як от весілля, іменини), але й не впадайте в сум.
► Коли відвідуватимете цвинтар, не влаштовуйте там бенкет, а також не залишайте на могилках предмети з життя покійного.
Раніше ми писали, кого та коли вітати з Днем ангела в листопаді 2024 року. Ділимося повним календарем іменин - у цьому матеріалі.