Чому саме WC? Розповідаємо, що насправді означає ця абревіатура та ділимось цікавими фактами про Всесвітній день туалету

Усі свята
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Туалет, фото
Всесвітній день туалету. Фото: freepik

Ділимось цікавим фактом про туалет

19 листопада ви можете знайти в календарі свят доволі незвичну подію — Всесвітній день туалету (World Toilet Day). Більше про цю дату, а також про те, що насправді означає абревіатура WC — читайте в нашому матеріалі на Хочу!

Свято Всесвітній день туалету започаткували після міжнародної конференції у Сінгапурі у 2001 році, де понад 200 представників із різних країн обговорювали питання санітарії. За підсумками конференції було створено Всесвітню туалетну організацію, яка й стала ініціатором цього дня.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Не випадково місцем проведення обрали саме Сінгапур: країна славиться зразковим підходом до чистоти та стану туалетів. Перше святкування відбулося 19 листопада 2002 року. З 2013 року цей день офіційно визнаний міжнародним святом під егідою ООН.

Основна мета Всесвітнього дня туалету — подолання глобальної санітарної кризи. Це свято покликане підвищувати обізнаність, стимулювати створення комфортних санітарних умов для всіх та закликати до дій, які допоможуть розв'язати цю проблему.

Цікавий факт

А тепер трохи цікавого на честь свята. Що ж означає знайома багатьом абревіатура WC?

Як повідомляє "Mirror", у XIX столітті обговорення туалетної тематики вважалося неприйнятним. Тоді й виник термін "WC", або water closet (водяний туалет). Він використовувався для позначення туалетів зі змивним бачком, які тільки почали з'являтися у громадських місцях.

Це словосполучення вперше з’явилося в Англії у 1870-х роках. Спочатку туалет називали "умивальником", але з часом термін трансформувався, і нині ми знаємо його як "вбиральню".

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До речі, сьогодні ж відзначають День працівників гідрометеорологічної служби. Не пропустіть приколи, жарти та смішні картинки до цього свята.