Чи змінилась дата святкування Старого Нового року? Традиції, історія та цікаві факти про це свято
Дізнайтесь, коли саме святкують старий Новий рік у 2025 році, що це за дата та як її правильно відзначати
Свято Старий Новий року, яке за межами нашої країни викликає подив, але в нас має особливу популярність. Адже це ще одна можливість зустріти Новий рік, хоч і в іншому форматі. Та чи будемо ми його відзначати у 2025 році? Дізнайтесь далі в нашому матеріалі.
Коли святкують Старий Новий рік у 2025 році
У 2025 році, попри зміну церковного календаря УПЦ, дата святкування Старого Нового року залишається незмінною. Це свято не є церковним, тому його традиційно відзначають у ніч із 13 на 14 січня.
Що таке старий Новий
Старий Новий рік — відносно нове свято, яке з’явилося в 1918 році разом із переходом на григоріанський календар. Через різницю між календарями святкування Нового року перенесли на 1 січня, але за старим стилем його продовжили відзначати 14 січня, назвавши "Старим Новим роком".
Традиції свята
Традиції святкування Старого Нового року залишилися такими ж, як і для звичайного Нового року. Увечері 13 січня заведено збиратися з родиною чи друзями за святковим столом, а опівночі підняти келихи з шампанським, загадати бажання та побажати одне одному щастя й здійснення мрій.
Зі святом також пов’язані народні обряди: щедрування на Маланку (13 січня за старим стилем) та засівання на Василя (14 січня за старим стилем). У зв’язку зі зміною церковного календаря ці традиції тепер відзначають 31 грудня та 1 січня. Проте і в ніч старого Нового року можна завітати до близьких, побажати їм добра і достатку чи заспівати щедрівки.
Також не пропустіть Китайський гороскоп на 2025 рік. Козі варто чекати весілля, Тигру — купівлю майна!