Ван Гог їв жовту фарбу, а Наполеон мився тільки в холодній воді: дивакуваті звички геніїв

Усі свята
635
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Наполеон Бонапарт, Марія-Антуанетта, Ван Гог
Ці історичні постаті доводять, що незвичайність і геніальність часто йдуть пліч-о-пліч. Фото: Wikimedia

У День своєрідних людей розповідаємо цікаві факти про великих постатей, які мали незвичайні звички

10 січня святкується День своєрідних людей, або ж День незвичайних особистостей. Попри те, що це поняття досить поширене, багато хто не замислюється над його справжнім значенням. Засновники цього дня прагнули підкреслити унікальні риси таких людей та привернути увагу до їхньої ролі в суспільстві.

Упродовж історії було безліч незвичайних особистостей, які зробили вагомий внесок у розвиток світу. Проте часто ми навіть не здогадуємось, що деякі з них мали доволі дивні звички, про які мало хто знає.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

10 історичних постатей із незвичайними звичками

  1. Наполеон Бонапарт. Французький імператор і полководець щодня приймав холодні ванни, вірячи, що це зміцнює його тіло й розум. Він мився виключно в холодній воді.

  2. Бенджамін Франклін. Один із засновників США любив так звані "повітряні ванни". Він сидів оголеним біля відкритого вікна, вважаючи, що свіже повітря оздоровлює організм.

  3. Королева Єлизавета I. Англійська королева була пристрасною любителькою солодощів. Щодня вона споживала значну кількість цукру, через що в кінці життя залишилася без зубів.

  4. Вінсент Ван Гог. Відомий художник мав незвичну звичку їсти жовту фарбу. Він щиро вірив, що цей колір приносить йому радість і покращує настрій.

  5. Марія Кюрі. Польська вчена, яка відкрила радіоактивність, носила у кишені пробірки з радіоактивними речовинами, не усвідомлюючи їхньої небезпеки.

  6. Ернест Хемінгуей. Знаменитий американський письменник волів писати стоячи, вважаючи, що це допомагає йому краще концентруватися.

  7. Чарльз Дікенс. Англійський письменник після завершення кожної книги змінював розташування меблів у своєму домі, вірячи, що це оновлює його думки.

  8. Марія-Антуанетта. Французька королева колекціонувала мініатюрних тварин. У її звіринці були навіть крихітні корови та жираф.

  9. Ісаак Ньютон. Англійський учений експериментував із власним зором, вводячи металевий щуп в очницю. Робив він це, бо вважав, що така практика допомагає стимулювати зоровий нерв.

  10. Людвіг ван Бетховен. Німецький композитор перед початком роботи обливав голову холодною водою. Він вірив, що це допомагає йому сконцентруватися.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали вам про Нобелівську премію. Дізнайтесь, як "торговець смертю" створив найбільш престижну премію у світі та став символом миру.