Міжнародний день книгодарування: цікаві факти та традиції найромантичнішого дня року

Усі свята
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Міжнародний день книгодарування
Любов до книг. Фото:

Це доволі молоде свято, яке відзначають з 2012 року

14 лютого у світі відзначають, як День закоханих. Дарують подарунки, відправляють валентинки, готують вечерю зі смачними стравами, читають один одному книги про кохання. Але найромантичніший день у році також є і Міжнародним днем книгодарування.

Міжнародний день книгодарування почали відзначати зовсім недавно, всього 134 років тому. Спочатку свято мало на меті заохочувати дорослих дарувати книжки дітям, проте пізніше робити книжкові подарунки 14 лютого почали усім, і це свято переросло в день закоханих у книжки. Як відзначити день книгодарування та які цікаві факти відомі про свято, розповідає Вікторія Лисенко для gre4ka.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Історія дня книгодарування

Уперше свято відзначили у 2012 році з ініціативи американської букблогерки Емі Бродмур. Вона вела свій книжковий блог Delightful Children’s Books, у якому ділилася відгуками та новинами зі світу дитячої літератури, а консултували її власні діти.

Ідея створити подію для обміну книг насправді спала на думку її молодшому сину. Його цікавило, чому немає окремого свята для книг, тому вони започаткували нове свято 14 лютого, для тих, хто “закоханий у книги”.

Як святкують День книгодарування

Головна мета - подарувати книги. Це можна зробити будь-кому: друзям, знайомим, колегам, незнайомцям, волонтерським організаціям та бібліотекам.

В Україні це свято відзначається з 2018 року. Його започаткував генеральний директор видавництва “Ранок” Віктор Круглов, побачивши традицію дарування книжок за кордоном.

Цікаві факти про День книгодарування

  • Офіційні постери до Міжнародного дня книгодарування створюють ілюстратори дитячих видань із різних куточків світу.

  • 14 лютого, крім Дня всіх закоханих і Дня книгодарування, також відзначають День комп’ютерника та день заснування Youtube.

  • У 2024 році “книжкові феї” з’явилися біля книгарень у Києві та Харкові: ними виявилися представники видавництва «Ранок» і мережі книгарень «КнигоЛенд», які дарували перехожим безоплатні книжки.

  • “Свято” має власні сторінки у соціальних мережах, зокрема в інстаграмі та фейсбуці.

Цікаві факти про книги

  • Страх втратити щось для читання називається абібліофобією.

  • У бібліотеці Гарвардського університету є чотири книги з права, переплетені в людську шкіру.

  • З 1 дерева можна виготовити до 50 книг.

  • Найдорожча книга в світі –  Лестерський кодекс Леонардо да Вінчі.

  • Найстаріша книга - Діамантова сутра — це текст на санскриті, датований 686 роком нашої ери.

  • Найпопулярніша дитяча книга - “Маленький принц” Антуана де Сент-Екзюпері вважається найпопулярнішою історією для дітей, продано в усьому світі понад 140 мільйонів друкованих примірників.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У найромантичніший день святого Валентина пропонуємо вам насолодитися кращими книгами про кохання. Вони подарують хороший настрій та затишок.