День святого Миколая більше не відзначають 19 грудня. Нова дата, головні заборони і традиції свята
Коли буде День святого Миколая та які традиції, крім обміну подарунками, існують цього дня
День святого Миколая в Україні відкриває зимовий цикл церковних свят, який завершується святом Водохреща. Для багатьох людей це одне з найулюбленіших свят року, особливо для дітей, які отримують подарунки від святого. Якщо ви вже чекаєте на День святого Миколая, радимо вам дізнатись про нову дату свята, адже вона змінилась, а також прочитати про головні заборони та традиції цього дня.
З переходом на новоюліанський календар не всі віряни знають точну дату Дня святого Миколая за новим стилем. Ми підготували інформацію про нову дату святкування та основні заборони.
Коли відзначається День святого Миколая у 2024 році
За новим календарем, у 2024 році День святого Миколая відзначатиметься 6 грудня. Це дата, яку потрібно пам'ятати, адже саме в цей день діти отримуватимуть подарунки.
Що не можна робити на День святого Миколая
-
сваритися, злословити, бажати зла іншим;
-
кричати на дітей чи ображати їх;
-
займатися важкою працею;
-
ображатися на інших.
На День святого Миколая важливо проявляти щедрість, милосердя та допомагати іншим. Церква також не підтримує магічні ритуали, хоч в народі й існують повір'я щодо ворожінь у цей день.
Традиції святкування Дня святого Миколая: що заведено робити цього дня
День святого Миколая вперше почали святкувати у середньовічній Німеччині. Батьки дарували дітям солодощі, теплий одяг, іграшки та шкільні приналежності, підкладаючи їх уночі, щоб малеча вірила, що подарунки приносить святий. Звичай поширився й на інші країни, зокрема сусідню Польщу, а звідти й в Україну.
Існує також легенда про звичай вішати шкарпетки на камін, куди святий кладе подарунки. Цей звичай виник після того, як Миколай допоміг трьом бідним сестрам, підкинувши їм мішечки із золотом у шкарпетки, що сушилися біля каміна.
В Україні склалися свої традиції святкування. Наприклад, на Слобожанщині після служби в церкві селяни збиралися варити пиво, а дітям випікали спеціальне печиво "миколайчики". На Харківщині влаштовували триденні святкування, готували узвар і кутю. На Поділлі чекали на "полазника" — першу людину, яка заходила до оселі з доброю енергією.
Сьогодні діти часто пишуть листи святому Миколаю, ділячись своїми бажаннями та підбиваючи підсумки своїх добрих і поганих вчинків за рік. У ніч на свято Миколай тихо залишає подарунки під подушкою або біля ліжка, виконуючи бажання тих, хто був чемним.
Також не пропустіть релігійний календар на 2025 рік. Дізнайтесь, коли будемо відзначати 12 головних свят.