Що обов'язково треба приготувати на Великдень? 7 традиційних страв, які мають бути на вашому столі, та їх значення

Без цих страв за стіл на Великдень краще не сідати
Великдень — одне з найважливіших християнських свят, коли віряни згадують велику жертву Ісуса Христа та Його чудесне Воскресіння. Українці відзначають Пасху зі своїми звичаями та традиціями, які тісно пов’язані з історією та язичництвом — печуть паски та фарбують яйця. А ще особливою частиною свята є частування. Тому розповідаємо, які страви мають стояти на вашому столі на Великдень.
Так заведено, що на великодньому столі має бути не менше 7 або 12 страв. Число сім уособлює досконалість і нагадує біблійну історію про створення світу, а дванадцять — це кількістю учнів Ісуса Христа. Тож які страви варто приготувати, щоб не лише дотриматися традицій, а й створити особливу атмосферу свята?
Список страв, які мають бути на великодньому столі
-
Паска — пишний, ароматний хліб, який випікають у кожному домі перед святом. Вона є символом Божого благословення та нагадуванням про небесну радість. Часто її прикрашають глазур’ю, цукровими квітами або навіть начиняють шоколадом, кремом чи фісташковою пастою!
-
Крашанки та писанки — символ нового життя, відродження та благословення. Наші бабусі їх фарбували природними барвниками, зокрема лушпинням цибулі для отримання червоного кольору, що символізує кров Христа. Зараз варіантів існує набагато більше.
-
Домашня ковбаса та запечене м’ясо — м’ясні страви, які свідчать про завершення Великого посту та радість святкового застілля. Часто готують буженину, запікають м’ясо з часником чи готують традиційну бастурму.
-
Холодець — страва, яка уособлює єдність родини. Її готують заздалегідь і подають до столу в урочистий день.
-
Зелень та овочі — символ пробудження природи. На святковому столі обов’язково має бути зелена цибуля, редис, огірки та інші весняні овочі.
-
Особливе місце на великодньому столі займає хрін. Його можна приготувати власноруч, або ж придбати в магазині. Хрін слугує чудовим доповненням для м’ясних страв.
-
Щодо напоїв, то великодніх страв заведено подавати узвар, компот із сухофруктів або морс. Також можна поставити на стіл церковне вино — його використовують у помірній кількості для освячення трапези.
На стіл можна поставити також молочні продукти — вершкове масло, твердий сир. Не зайвими будуть салати чи каша — гречана, наприклад. А ось до солодощів, крім різноманітних пасок, можете додати ще й шоколадні яйця. Вони особливо подобаються дітям і додають святу ще більше радості.
Також раніше ми розповідали вам, скільки гривень буде коштувати великодній кошик у 2025. Дізнайтесь, що подорожчало найбільше з усіх продуктів.