Зробіть Великдень особливим: 10 розваг для дітей та дорослих

Великдень
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Як розважити дітей на Великдень
Дитячі ігри на Великдень, фото: yuzhbud.news

Великодні забави для всієї родини — ідей незабутнього дозвілля

Великодні свята збирають разом усю сім’ю. Там, де є діти, лунають святкові пісні, вірша та цікаві тематичні загадки. Вільний день дозволяє провести максимум часу з рідними, і особливо веселе дозвілля — за цікавими іграми, які будуть доречними для всієї родини.

Для вас — 10 ігор на Великдень, які додадуть гарного настрою та ще більше об’єднають вашу сім’ю. Правила — доступні для кожного, щобільше — цікаві як для малечі, так і для підлітків. Діліться цікавими ідеями дозвілля на Великдень із друзями та колегами.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Конкурс на найнезвичайніше, найкрасивіше яйце на Великдень

Запропонуйте дітям яйця: варені, видуті, або пластикові. Дайте їм харчові та неорганічні барвники, листя і дрібні квітки, наклейки, — тобто все те, що, на вашу думку, допоможе дітям у виконанні їхніх творчих задумів. Нехай цього дня діти створять найгарніше яйце і подарують його, кому захочуть, зі словами “Христос Воскрес”.

Плутанина на Великдень

Ця гра дуже подобається дошкільнятам і молодшим школярам. Обирається ведучий, який на певний час виходить або відвертається. Діти стають у коло і беруться за руки. Потім вони намагаються всіляко “заплутатися”, — при цьому можна пролазити під чиїмись зчепленими руками, переступати через руки, але не можна їх розмикати. Повернувшись, ведучий повинен розплутати “плутанину”.

Катання писанки на Великдень

Однією з основних ігор на Великдень є катання яйця або гра “Великодні яйця”. Для цієї гри заздалегідь готуються спеціальні жолобки. Кожен з учасників обирає собі яйце правильної форми. Грати можна різними способами, пропонуємо вам 3 найцікавіших.

Варіант 1.
Яйця всіх учасників “шикуються” в ряд, або в довільному порядку перед жолобком. Учасник, чий хід, скочує яйце по жолобку в напрямку яєць суперників. Якщо він зачіпає якесь із них, то забирає його і продовжує далі. Якщо промахується — його яйце залишається на столі, а хід переходить до іншого учасника. Оскільки яйця абсолютно різні, і траєкторія їхнього руху різна, щоб потрапити у “викладені” яйця, потрібна певна вправність і тренування. У кожного учасника може бути декілька яєць. Виграє той, хто назбирає найбільшу кількість.

Варіант 2.
Переможцем у грі вважалася людина, чиє яйце закотилося далі за всіх.

Варіант 3.
Перед жолобком викладали різні частування та сувеніри. Той подарунок чи сувенір, який зачіпав гравець, йому і дістається. Гра триває доти, доки на столі залишаються подаруночки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Гра “кеглі”

У ряд “шикуються” кілька яєць, учасник своє спрямовує у напрямку до інших (за принципом гри в кеглі). Якщо його яйце залишається цілим, він забирає і своє, і розбите. Якщо ж яйце учасника розбилося, воно залишається лежати на ігровому полі, доки його не забере учасник із міцнішим яйцем.

Яєчні бої

І, нарешті, найпростіша та найпоширеніша гра — “Яєчні бої”. У кожного з учасників є яйце (вибирати потрібно найміцніше яйце). Сенс гри — розбити яйця суперників. Учасники “цокаються” носиками. Розбите яйце дістається переможцю.

Яєчні перегони

У дворі на траві робляться спеціальні доріжки, на кшталт бігових. Учасники беруть у руки великі ложки, а яйця кладуть на траву. Переможе той, хто швидше за всіх ложкою докотить яйце до фінішу.

Пошук великодніх яєць

З дітьми, які прийшли в гості, можна провести наступну гру. Хтось зі старших заздалегідь ховає в різних місцях яйця з сюрпризами: картонні, пластикові, чи склеєні конвертики у формі яєць — з маленькими призами. Якщо дітей буде багато, можна розділити їх на дві команди, кожна з яких має знайти найбільшу кількість яєць. Усі призи діти забирають із собою додому.

Знайди наперсток

Гравці виходять із кімнати, а ведучий у цей час ховає наперсток — але так, щоб він був у полі зору гравців. Потім ведучий запрошує в кімнату всіх, хто виходив, і вони починають шукати наперсток очима. Коли гравець виявить наперсток, він мовчки сідає. Той, хто через 5 хвилин не знайде наперсток, платить фант.

Фанти

Зазвичай, фанти — доволі одноманітні. Наприклад, — заспівати пісню, прочитати вірш, станцювати, розповісти анекдот. Але якщо придумати їх заздалегідь, можна вигадати багато цікавого. Наприклад, інсценувати дресирувальника чи дресировану тваринку, зобразити фігурою картину, скласти коломийку про сьогоднішній вечір, за допомогою пантоміми розповісти про подію, відому всім присутнім тощо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Естафета з яйцем

Гравців розділяють на дві команди. Кожному учаснику дають ложку, і в неї кладуть яйце. Завдання: діти по черзі повинні пронести яйце в ложці по викладеному маршруту. Повернувшись, ложкою передають яйце в ложку свого товариша — і той повторює маршрут. Чия команда впорається першою, той і виграв. Можна ускладнити гру: тримати ложку не в руках, а в роті.

Раніше ми писали про Страсний Тиждень. Ділимося, що можна їсти у найбільш суворий період Великоднього посту, а що — не варто.