Психолог розповів, чому люди залишаються бідними: секрети психосоматики

Психологія
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Психолог розповів, чому люди залишаються бідними
Психосоматика бідності - секрети від психолога, фото: pasja1000

Страх перед грошима: чому люди бідні — психосоматика

У світі є відома всім приказка: “Бідність — в голові”. Проте мало хто розуміє її сутність. А ще часто говорять: “Багатий стає ще багатшим, бідний — ще біднішим”. Суть у тому, як людина ставиться до грошей. Раніше ми писали про звички людей, які жили в бідності, а тепер розкажемо про психосоматику грошей.

Психолог, психосоматолог Олена Адамова розповіла, що психосоматика актуальна не тільки щодо фізичного здоров’я, але і щодо фінансів. люди живуть травмами, страхами, установками і переконаннями, які ними керують. Психосоматика фінансів проявляється в тому, як люди сприймають багатство, гроші, і як із цим взаємодіють.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Зі слів експертки, приймати фінансові рішення, як ведуть до багатства, заважають психологічні фактори. Хтось на всьому економить, в результаті не може розбагатіти. А хтось боїться заробляти достойні кошти, тому що почуває себе некомфортно.

Психолог розповів, чому люди бояться грошей
Психолог розповів, чому люди залишаються бідними, фото: sallyjermain

6 страхів, які блокують багатство:

1. Страх втратити кошти

Інформація про втрату коштів може бути на генному рівні. Людина буде важко розставатися з грошима. На всьому буде жорстка економія.

Страх втрат не дає мати великі гроші. Краще не мати, аніж потім втратити,
— пояснила психолог.

2. Страх заробляти великі кошти

Такий страх породжує почуття вини. Людина вважає, що отримавши великі гроші, вона буде винною перед тими, в кого їх мало.

3. Страх заздрощів

Людина боїться багато заробляти, аби їй не заздрили. Заробляти мало, на її думку, — безпечніше. Це зазвичай стосується людей, які росли в бідності.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

4. Страх відповідальності

Психолог назвав причини бідності
Психолог розповів, чому люди обирають бідність, фото: Tumisu

5. Страх власної сили

Якщо людина боїться своєї сили, тому що звикла жити слабкою, в ролі жертви, то гроші будуть її лякати. Гроші в цьому випадку асоціюються із можливостями та силою.

Гроші будуть лякати, оскільки вони дають усвідомлення сили і можливостей. Страх підсилюється страхом “сильних людей”, яким ця людина заздрить, і яких сама боїться,
— зазначила Адамова.

6. Страх свободи

Гроші дають свободу. А хто боїться відчувати свободу, той буде боятися грошей. Також ці люди часто вважають, що їх будуть любити лише за багатство.

Раніше ми писали про дитячі травми. Психолог розповів, які саме “гачки” з минулого не дають повноцінно жити у дорослому віці.