Ти здивуєшся: 3 речі, через які рідні люди поступово віддаляються
Яких ран ми завдаємо своїм рідним, навіть не помічаючи цього
Деякі звички не дають нам бути щасливими ані наодинці, ані в стосунках з коханою людиною. Іноді маленькі непомітні речі, які повторюються з дня в день, руйнують усе те, у що ми вкладаємося роками. Зокрема і стосунки з рідними та коханими людьми.
Сьогодні разом із zatyshok розповідаємо про 3 речі, через які рідні та близькі від нас поступово віддаляються. Ці неочевидні причини просто змушують їх повірити в те, що ваші стосунки не мають майбутнього — навіть коли це зовсім не так…
Як ми ранимо близьких, самі того не бажаючи
Психолог Джеффрі Бернстайн розповів про три ситуації, які завдають нашим близьким найбільшого болю, попри те, що ми цього не хотіли. І ось про яку руйнівну поведінку ідеться:
Знецінення почуттів близької людини
Якщо ви дозволяєте собі фрази на кшталт: “та заспокойся! що тут такого?”, “досить вже! ти перегинаєш палицю”, “досить скиглити” або щось в такому ключі, не дивуйтеся, що партнер чи інша близька вам людина страждатиме через це. Спершу вона ображатиметься, а згодом почне приховувати від вас свої істинні почуття. Врешті такі стосунки стають токсичними і просто обриваються.
Щоб цього не сталося, варто вмикати емпатію і бути співчутливим до людей, які вам небайдужі. Своєю поведінкою ви повинні показувати, що ця людина для вас цінна, ви за неї дійсно переживаєте і готові вислухати та допомогти — завжди.
Ставите себе на перше місце
Ще одна проблема проявляється тоді, коли ви навіть не можете дослухати людину до кінця, і вмикаєте своє “а я… а в мене… а мені…”. До прикладу, коханий розповідає вам, що день видався так собі, роботи навалилося чимало, ще й бос прийшов з перевіркою і “впаяв” штраф ні за що… І доки він це все розповідає, ви згадуєте, що і в самої на роботі сьогодні був скажений день, та починаєте, перебиваючи, розповідати по власні “пригоди” та халепи.
Це дуже відштовхує, бо, знову ж таки, йдеться про своєрідне нехтування людиною, та ще й з нотками нарцисизму. Спробуйте не чинити так і наступного разу прикусіть язика, дослухайте, висловіть свої співчуття, обговоріть цю тему, а вже після цього можете вмикати власний “плейлист”.
Злопам’ятність у деталях
Якщо під час конфлікту ви згадуєте людині її попередні помилки та грішки, вона точно вважатиме вас злопам’ятною та мстивою. І ви вже ніяк не зможете довести їй, що всього лиш хотіли бути “чесною”… Бо “чесність” у вигляді затаювання образ та претензій — це якось неправильно. Ви повинні або вирішувати конфлікти одразу чи з мінімальною відстрочкою на “подумати”, або забувати про той злощасний випадок і не спекулювати минулим щоразу, коли випадає така нагода.
Раніше ми також розповідали, чому нас дратують навіть наймиліші люди. На це є щонайменше три причини.