Щоб не нажити собі ворогів: як підтримати розмову з матусями, не маючи власних дітей

Говорити з матусями бездітним людям, як ходити по мінному полю
На сімейних святах, у компанії друзів чи корпоративі мова неодмінно заходить про дітей та їхні досягнення. Іноді буває складно підтримати розмову, особливо, якщо ви ще не пізнали радість батьківства.
Насправді розмова про дітей з матусями може бути значно простішою. Головне, виявляти щирий інтерес, адже у вас могли бути молодші брати чи сестри, племінники, діти друзів чи похресники, тому ви маєте уявлення про цю маленьку людину. Ми розповімо про 4 поради, які дозволять підтримати розмову на рівні, навіть, якщо ви бачили малюка лише на картинці.
Власні межі
Передусім, говорити про дітей можна лише до того часу, поки вам повністю комфортно. У іншому випадку краще змінити тему чи завершити розмову, адже ви не зобов’язані підтримувати її, якщо вам щось не подобається.
Слухайте
Для більшості матусь головне дати можливість виговоритися. Тому будьте уважним слухачем, не перебивайте та виявляйте емпатію. Головне пам’ятайте, що кожна дитина унікальна, тому не варто порівнювати її з іншими відомими вам прикладами. Наприклад розповідати про те, що у вашої колеги малюк почав говорити у 7 місяців, а племінник у 5 вже вмів ходити на горщик.
Запитуйте обережно
Не запитуйте про дітей що-небудь, обирайте цікаві питання. Не потрібно починати розмову самостійно, нехай матуся дійде до цього сама.
Знайдіть інші теми
У світі є стільки цікавих та різноманітних тем, тому спробуйте зацікавити матусю спільними точками дотику. Це може бути хобі, інтереси, книги, фільми, подорожі, стосунки нарешті погода, а не лише питання здоров’я чи вмінь малюка.
Раніше ми розповідали, на які теми не варто говорити з незнайомцями. Вас можуть неправильно зрозуміти.