4 слова, які зіпсують навіть ідеальне резюме
Щоб отримати роботу мрії, варто ще раз уважно переглянути, що ви написали і як себе презентуєте потенційним роботодавцям
Навіть ідеальне резюме — аж ніяк не гарантія, що ви одразу отримаєте роботу мрії. Однак і без грамотно складеного трудопису зайняти бажану посаду навряд чи вдасться, тож до складання цього документа треба підійти з усією відповідальністю.
Чого варто уникати в резюме, розповідає Ukr.Media. Виявляється, є декілька досить поширених помилок, які його можуть сильно зіпсувати (точніше, зіпсувати враження про вас, як фахівця у своїй галузі). Деталями ділимось далі!
Що не можна писати в резюме: заборонені слова
За словами ейчарів, здебільшого, переглядаючи надіслані потенційними працівниками документи, вони звертають увагу на використання дієслів. Саме ті демонструють, наскільки людина, яка шукає роботу, проактивна та готова працювати на результат, чого від неї очікувати та й загалом — як вона ставиться до своєї роботи.
Однак не всі дієслова у вашому резюме будуть однаково доречними. Є 4 слова, яких варто уникати, описуючи свій попередній досвід та досягнення:
-
❌ Вдалося
-
❌ Створено
-
❌ Допомогло
-
❌ Підтримував
Такі дієслова, на думку рекрутерів, звучать надто пасивно. Для них такі формулювання виглядають так, наче ви були просто залучені до процесу — і не більше: брали участь (причому не дуже активно) і просто робили те, що скажуть. Отже, ви не були досить ініціативними та проактивними, тож багато на новому місці від вас очікувати не будуть.
Як скласти резюме: які слова варто використовувати
Оскільки дієслова для опису ваших досягнень на попередньому місці роботи (або навчання) таки важливі, рекомендується використовувати наступні:
-
✅ розробив
-
✅ сформував
-
✅ керував
-
✅ тренував
-
✅ навчав
-
✅ створив
-
✅ виконав тощо
Ці дієслова показують, що конкретно ви робили в тому чи іншому проєкті, адже ви не просто “брали участь”, а відповідали за певний напрямок та мали власну зону відповідальності. Адже так?.. 😉
Також візьміть до уваги, що в резюме варто наводити факти та конкретні цифри. Статистика — річ важлива, тому, якщо маєте гарні показники власної ефективності, краще одразу їх додайте. А от штампів та кліше краще уникати — сухі, стислі офіціозні фрази краще взагалі прибрати зі свого словника, якщо, звісно, не претендуєте на чиновницьку посаду, де тільки так і спілкуються 🫣
Також дізнавайтеся, що не можна говорити на співбесіді. Через такі фрази ваші шанси на працевлаштування стрімко знижуються, тож подумайте двічі, чи варте воно того.