День народження долара: цікаві факти про найпопулярнішу валюту

1 квітня - день народження долара і це не жарт
Кожного року 1 квітня свій день народження відзначає доларова купюра. Цього дня у 1778 році Олівер Поллок вигадав доларовий знак, взявши за зразок абревіатуру монети Іспанії.
Символ долара пишеться перед сумою, а не після, на відміну від більшості інших валютних знаків. Цікаво, що в символі долара точно не зашифрована назва країни – US (Сполучені Штати), оскільки цей знак з’явився ще до появи США. Які цікаві факти про цю найвідомішу валюту ви не знали, розповідає sunmark.
Цікаві факти про долар
-
На першій банкноті номіналом 1 долар, випущеній під час громадянської війни, не було зображено першого президента Америки Джорджа Вашингтона. Натомість там був Салмон П. Чейз, тодішній міністр фінансів.
-
Дизайн купюри в 1 долар залишається незмінним з 1963 року. Річ у тому, що купюру в 1 долар рідко підробляють.
-
Банкнота в 1 долар також є найдешевшою у виробництві, його виготовлення коштує лише 5,6 цента.
-
Долар зроблено не з паперу. Грошові папери в США складаються з 75% бавовни та 25% льону.
-
Банкнота в 1 долар виходить з обігу приблизно через 5,8 року.
-
Майже 80% доларових банкнот містять сліди кокаїну.
-
У основі піраміди на зворотному боці кожної доларової банкноти розташовані римські цифри MDCCLXXVI. Це символ 1776 року, який є датою Декларації незалежності.
-
Долар США дійсно є законним платіжним засобом лише у восьми країнах: Сполучені Штати Америки, Еквадор, Сальвадор, Маршаллові Острови, Мікронезія, Палау, Східний Тимор і Зімбабве.
-
З 1956 року на всіх банкнотах зображено девіз: In God We Trust
-
Банкноти номіналом 50 і 100 доларів можуть залишатися в обігу до восьми років, купюри номіналом 20 доларів перебувають в обігу в середньому 2 роки, тоді як термін придатності однієї доларової банкноти становить лише 18 місяців.
У світі досить багато підробок доларів. Тому потрібно вміти розрізнити та перевірити купюри на справжність.