Названо найбідніші області України: під час війни стало зовсім зле
У двох регіонах ситуація просто жахлива
Повномасштабна війна росії проти України, розпочата у лютому 2022-го, призвела не тільки до десятків тисяч смертей невинних та жахливих руйнувань, а й до помітного падіння рівня життя українців. На сьогодні мало хто здатен потішитися своїми доходами й цілком відверто сказати: “Стало краще!” або принаймні “Не відчуваю погіршення свого фінансового становища”. У більшості випадків люди балансують на грані між “вистачить поїсти та заплатити комуналку, але нову куртку зараз не куплю” та “взую дітей на зиму, а з кредитом буду розбиратись потім”.
Проте ситуація у різних регіонах не однакова: якщо у певних областях рівень бідності з 2021 року практично не зріс, то в інших — ще й як зріс, і це дуже помітно. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявила завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько.
За її словами, гіршою за останні кілька років ситуація не стала у Закарпатській та Чернівецькій областях. Саме вони “умовно не постраждали від війни у контексті масштабів бідності”. А от найбільш помітно рівень бідності за цей період зріс у Чернігівській та Сумській областях (саме ці області межують з рф - ред.). Дуже погана зараз ситуація і в Херсоні, адже там немає можливостей для працевлаштування, каже економістка.
Якщо ж говорити про такі регіони як Київ, Харків та Дніпро, то там рівень бідності зріс не дуже суттєво. В середньому по Україні, як зауважила фахівчиня, зростання (рівня бідності - ред.) становить від 30 до 50%.
Зауважимо, що на період воєнного стану Держстат призупинив усі дослідження рівня життя українців. Через це офіційної статистики на сьогодні немає. Для цих розрахунків Інститут використав дані дослідження умов життя українських домогосподарств, проведеного за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ ще наприкінці 2023 року (тобто у статті наведені дані річної давнини).
Раніше ми розповідали, що повинен робити працівник у разі оголошення повітряної тривоги. На деяких підприємствах від людини можуть вимагати залишатися на робочому місці — чи законно це, розповідаємо тут.