Біг на Гаваях: Спорт у тропічному раю (ФОТО)
Авторська колонка Миколи Тарана
34-річний Микола Таран — бігун-ультрамарафонець, 4-кратний рекордсмен України з ультрамарафонського бігу, почесний учасник всесвітньої естафети Біг миру задля гармонії 600 км, вирішив поділитися з HOCHU.ua своїм досвідом 🤍 У цьому матеріалі знайдете цікавинки про Гаваї, поради для бігунів-початківців, а також ТОП причин хоча б раз у житті відвідати цей неймовірний острів посеред океану!
***
Інколи так в житті буває, що все стається в потрібний момент життя. Оскільки я біговий подорожувальник, то про Гаваї в якості активного відпочинку дізнався ще 6 років тому. Тільки тоді це була думка: можливо колись або ніколи, або на все свій час.
“Гаваї”. Для нас це звучить як рай серед Тихого океану. Але сучасний світ диктує інші правила: навіть якщо ти на відпочинку, то потрібно ще й подумати не тільки про пляжний ледачий відпочинок. Так, там багато із чого можна вибрати, але все одно перше місце з серфінгом посідає і біг. Для бігу тут створені всі умови: ідеальний теплий клімат, мальовничі краєвиди, та різноманітні бігові шляхи.
Цього року мені пощастило досліджувати головний острів Оаху і його столицю - Гонолулу.
🏃♂️ Так як я мав можливість цього року репрезентувати Україну на наймасштабнішому марафоні у світі, то вирішив повністю всі 42 км насолоджуватися всім!
Паралельно із моєю основною ціллю було дослідити ще цей острів і на основні цього скласти бігові маршрути, які я можу вам запропонувати.
Бігові маршрути острова Оаху (Гонолулу)
Oаху: Парк Капіолані, найзнаменитіший парк Гонолулу. В цьому парку, до речі, вперше я організував перший благодійний пробіг з українськими прапорами. Він, до речі, тим особливий, що розташований навпроти Тихого океану і це така краса, коли займаєшся спортом і за хвилину можна забігти й поплавати. Чим я і зайнявся: перед пробіжку я, звісно, забіг в океан та добряцько наплавався. Моя рекомендація: зранку або після обіду йти купатися, щоб не обпектися, та й людей менше.
Для більшої пригоди після бігу можна піднятися до вершини Даймон-Гед - знаменитий вулканічний кратер. Цей трейловий похід може зайняти один день.
Біг та природа
Гаваї — це не тільки про спорт в загальному, це про єднання з природою. Щодо мене, то вибрав для себе максимум побачити все за короткий час на ногах. У звичайний день мало вдається побачити, але коли ти бігун - це все реально!
Мої основні рекомендації, які я для себе виокремив, чим і ділюся з вами далі 😉
Поради для бігунів
-
Починайте пробіжки рано вранці або ввечері, щоб уникнути спеки.
-
Пийте багато води, адже тропічний клімат вимагає додаткової гідратації.
-
Насолоджуйтесь кожною миттю, адже на Гаваях біг — це не лише тренування, а й пригода.
Біг на Гаваях — це більше, ніж спорт. Це подорож у світ краси, гармонії та натхнення!
Якщо говорити по-чесному: світ потребує швидких змін і вміння адаптуватися від відпочинку до тримання себе в руках. Бігаючи в раю, такому як Гаваї, у зв’язку зі всією красою, мозок насправді вимикається. У цьому я переконався.
Моя основна задача була виповнена. І я радий був вернутися до Нью-Йорка із сувенірами. Звісно, основний сувенір - це була медаль за 42 км.
Згадуючи всі 42 км, хочеться зупинитися на хвилину і пригадати наскільки смачні ці були кілометри. Таке відчуття, що я пробіг весь острів (враховуючи, що острова всі маленькі, то, мабуть, це так і було 😅). А ці краєвиди… 🌅 Це те, що ніколи не забудеться, а цей запах гавайських квітів… 🌸 Це наче всі найкращі парфуми були зібрані в одному місці. А ця природа, а клімат, гори, веселка… 🌈 На якусь мить кожен бігун зупинявся і фіксував на телефон цю красу.
Природа Гаваїв — це те, що словами не передати. Звісно, летіти дуже далеко, прямих перельотів немає, але я думаю, що це того варте. І навіть якщо ви не бігун, то все одно в будь-якому випадку потрібно запланувати цю подорож! Гаваї — це більше, ніж природа, це РАЙ!
- біг
- Гаваї
- Микола Таран
- подорож
- подорожі
- куди поїхати
- активний відпочинок
- відпочинок
- авторська колонка