Топ-10 книг від фіналістів Нацвідбору Євробачення 2025 (ВІДЕО)

Новини шоубізнесу
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Нацвідбір на Євробачення 2025 - яка література подобається фіналістам
Що читають фіналісти Нацвідбору 2025: список. Фото: t.me/suspilne_eurovision_ukraine

У новому випуску лейт-найт шоу Жені Яновича «20:23» дізнались, що читає потенційний представник України на пісенному конкурсі

Їх пісні вже точно заслухали до дірок. Але які вони насправді? Чим живуть, що роблять у вільний час та чим пишаються? Все це дізнавався у фіналістів Нацвідбору Євробачення-2025 Женя Янович у YouTube-шоу «20:23».

В новому випуску свого лейт-найту ведучий зібрав усіх учасників та по-особливому відкрив для глядача. Родзинкою випуску стала мінібібліотека, яку вдалось зібрати і тепер — розігрувати серед глядачів. Кожен з фіналістів приніс улюблену або чимось особливу для нього книгу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Тож — що читає потенційний представник України на Євробаченні? 🤔ТОП-10 книг від фіналістів Нацвідбору Євробачення-2025 👇

📚 MOLODI – «Правда про справу Гаррі Квеберта» (Жоель Діккер)

Це гостросюжетний детектив. Або ж ще можна сказати психологічний роман. Ця книга залишила на мені (соліст Кирило – прим.ред.), здається, найбільший відбиток. Коли її прочитав, то на два дні наче випав з життя. Почитайте, може теж випадете 😄

📚 KRYLATA – «Маленький принц» (Антуан Де Сент-Екзюпері)

Я прочитала цю книгу буквально рік тому. І мені вона дуже сподобалась! Бажаю кожному берегти своє внутрішнє світло та внутрішню дитину, бути відповідальним за того, кого приручили, звісно, і завжди пам’ятати про свої мрії.

📚 UTURE CULTURE – «Фізика часу» (Річард Мюллер)

Наша пісня називається Waste my time. Ця книга – теж про час. Дуже хотілось би, що ми позбулись від думок про марнування. Змарнованого часу не існує! Час – це чудо. Кожна прожита секунда – це чудо. Ця книга наведе вас на цікаві думки. А ще може трішки поламати мозок (усміхається). 

📚 KHAYAT – «Кобзар» (Тарас Шевченко)

Це перша книжка, окрім творів Валер’яна Підмогильного, яка приходить в голову, говорячи про українську літературу. А враховуючи те, що мій номер резонує з фактом поєднання досвіду поколінь і використання їх у майбутньому, то Тарас Шевченко – найкращий приклад того.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

📚 Fiїnka – «Довбуш» (Гнат Хоткевич)

Цю книгу про головного опришка раджу прочитати кожному. Вона художньо-історична. Бо, чесно кажучи, у гуцулів все художньо-історичне. Там немає конкретики 😄. Наче всі знають легенду про Довбуша, але ніхто не скаже точних дат. Але таке точно треба читати, бо то наша культура!

📚 Влад Шериф – «Чарлі і шоколадна фабрика» (Роальд Далл)

Я хочу, щоб ніхто не забував про свою внутрішню дитину, мрійника. Як і герой цієї книги щиро вірив у те, що хотів, і в нього це сталось. Я бажаю, що у всіх так було. 

📚 Абіє – «Нічні купання в серпні» (Сергій Осока)

Я дуже люблю перечитувати цю книгу. Саме вона, власне, і привела мене до фемінізму та бажання боротьби за гендерну рівність. Багато історій з дитинства можна перепрожити завдяки цій книзі, занурившись в ці історії, проплакавши. З великою радістю ділюсь цією рекомендацією.

📚 ДК Енергетик – «Голова Якова» (Любко Дереш)

Я пригадав, чому взяв собі псевдонім саме Яків (соліст гурту – ред.), тому і вирішив порадити цю книгу. А взагалі дуже люблю її, вже десь протягом 10 років за собою всюди вожу.

📚 Маша Кондратенко – «Бог завжди подорожує інкогніто» (Лоран Гунель)

До мене ця книга потрапила дуже цікавим чином. З дитинства я хотіла потрапити у Париж. І все ніяк не виходило. В один момент подруга каже: «Машо, ми збираємось полетіти в Париж. Ти з нами?». Я подумала, що треба знак від Всесвіту. В результаті: пішла зранку у спортзал і побачила над дверима входу плакат з Олегом Скрипкою, а він для мене – пряма асоціація з Францією. Потім зайшла у книжковий, помітила цю книгу, відкрила і прочитала: «Під ногами розгортався Париж, який сяяв, миготів, кликав…». Це ж мій знак! А потім прочитала цю книгу і зрозуміла, що це художня філософія, яка допомагає людям у скрутні часи та підказує напрям, куди рухатись.

📚 Ziferblat – «Мартін Іден» (Джек Лондон)

Це моя (соліст Данило – ред.) настільна книжка. Я асоціюю себе з головним героєм, з його складнощами і тим, як він все проходить. Нам журналісти часто закидають, що дивляться у Вікіпедії, що нам вже десять років. Почитайте «Мартіна Ідена» і зрозумієте, що не у віці справа.

Дивіться фінал Нацвідбору Євробачення-2025 вже у суботу, 8 лютого, о 18:00. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, що Нацвідбір 2025 відкриють аж 9 українських зірок. Кого зі знаменитостей побачимо вже завтра - дізнавайтеся тут.