Ви точно не знали: скільки днів можна зберігати відкриту пляшку вина
Як зберегти смак відкритої пляшки вина
Відкрита пляшка вина – це завжди привід для насолоди, але що робити із залишками? Ми розповідали, які закуски поєднуються з шампанським. Тепер розповімо, чи можна зберегти смак вина на наступний день чи навіть довше.
Разом із winewine.ua розглянемо основні правила зберігання та терміни придатності відкритого вина. В цьому ділі багато що залежить від сорту вина.
Що відбувається з вином після відкриття?
Головний ворог відкритого вина – кисень. Взаємодія з ним запускає процес окислення (оксидації), під час якого спирт (етанол) перетворюється на ацетальдегід. Хоча контрольована оксидація використовується у виноробстві для розвитку певних смакових та ароматичних характеристик, неконтрольований процес призводить до псування напою.
Як уповільнити процес окислення:
-
Не переливайте вино в декантер або келих для зберігання, оскільки це збільшить площу контакту з повітрям.
-
Використовуйте чисту пробку, бажано оригінальну. Для кращої герметизації можна використовувати спеціальні вакуумні пробки.
-
Зберігайте в холодильнику, адже низька температура сповільнює хімічні реакції, тому зберігання в холодильнику (незалежно від типу вина) є обов'язковим.
Терміни зберігання різних видів вина:
-
Тихі сухі вина рекомендується вжити протягом 1-2 днів після відкриття. Зберігання довше можливе, але вино втратить значну частину своїх смакових та ароматичних властивостей. Червоні вина зазвичай зберігаються трохи довше, ніж білі.
-
Ігристі вина краще випивати в той же день, адже бульбашки починають вивітрюватися одразу після відкриття. Інакше напій втратить свої характерні властивості.
-
Кріплені та солодкі вина завдяки високому вмісту спирту та цукру зберігаються значно довше – до кількох тижнів у холодильнику.
Не варто зберігати вино надто довго, навіть за умови правильного зберігання, воно все одно втратить свої найкращі якості. Також ми розповідали, які є невдалі поєднання їжі та алкоголю.