Ви самі робите так, що квашена капуста стає слизькою: найбільші помилки
Поширені помилки у приготуванні
Щоб отримати якісну квашену капусту, важливо дотримуватися технології приготування. Це без, сумніву, важлива страва в українській кухні. До речі, ми розповідали, які ще страви експерти оцінили.
Найменші відхилення у виробництві квашеної капусти можуть призвести до того, що капуста стане м'якою, слизькою або набуде неприємного запаху. Разом із pixelinform.com розглянемо найпоширеніші помилки та способи їх уникнення.
Неправильна нарізка капусти
Якщо шматочки менші, ніж 3 мм, це може призвести до того, що соку буде занадто багато. Може здатися, що це лише плюс, однак згодом активність корисних молочнокислих бактерій знижується, залишаючи сприятливе середовище для розвитку шкідливих мікроорганізмів.
Найкращий розмір - смужки товщиною 3-5 мм. Це забезпечить оптимальний процес бродіння та збереже хрустку текстуру готової капусти.
Порушення пропорцій
Баланс є дуже важливим. Приміром, якщо моркви буде більше, ніж 10% від загальної маси капусти, це може спричинити надмірне бродіння та зробити капусту слизькою. Сіль не тільки надає смаку, але й є важливим консервантом. Недостатня кількість солі може призвести до розвитку небажаних бактерій та псування продукту. Занадто велика кількість солі може сповільнити процес бродіння.
Як правильно комбінувати інгредієнти:
-
Додавайте моркву не більше 10% від ваги капусти
-
Рекомендована пропорція солі – 20-25 г на 1 кг капусти
-
Переконайтеся, що розсіл повністю покриває капусту
Неправильні умови бродіння
Важливо витримати потрібну температуру. Якщо у приміщенні більше, ніж 21°C, капуста може перекиснути та зіпсуватися. При занадто низькій температурі процес бродіння може сповільнитись або навіть зупинитись. Оптимальна температура для бродіння – 18-21°C.
Недостатня гігієна процесів
Брудний посуд або недотримання гігієни під час приготування може призвести до потрапляння небажаних мікроорганізмів у капусту. Ретельно мийте всі інструменти та посуд перед використанням.
Якщо капуста стала слизькою, м'якою, має неприємний запах або на ній з'явилася пліснява, їсти її не рекомендується. Також ми розповідали, чим оливки відрізняються від маслин.