Збереже здоров’я дитини та ваш гаманець: корисні поради, як вибрати стілець для навчання
Не купуйте перший ліпший стілець, щоб потім не жалкувати
Раніше ми вже писали про те, як облаштувати робоче місце для школяра вдома. Там ми згадували і про важливість придбання “правильних” меблів, які не шкодитимуть здоров’ю дитини. Зокрема це стосується і стільця, на якому сидітиме дитина.
Якщо стілець виявиться незручним, то дитина буде не лише відволікатися від онлайн-уроків та домашнього завдання. З часом через дискомфортні вимушені пози та напругу в шиї і спині у неї можуть початися розвиватися сколіоз та інші проблеми.
Як вибрати стілець: основні правила
► Його висота має бути такою, щоб стопа дитини повністю стояла на підлозі.
► При згинанні ноги мають мати кут 90°.
► Край сидіння не повинен впиратися під коліно дитини.
► Спинка стільця має сягати середини лопаток дитини (не нижче).
► Між поверхнею столу та очима школяра має бути відстань від 30 см.
► Коліщатка стільця мають мати блокувальну систему.
► Сидіння має бути середньої жорсткості.
Важливо, щоб придбаний стілець був якісним. Тому зверніть увагу ще й на наступні пункти:
-
Міцність. Краще, аби каркас стільця був алюмінієвим або сталевим.
-
Безпечність. Стілець має бути виготовленим з екологічних матеріалів. Уникайте фарби та лаку, які можуть спровокувати появу у дитини алергічних реакцій.
-
Практичність. Діти не відрізняються охайністю, тож матеріал оббивки має легко очищатися. А ще краще вибрати стілець, у комплекті якого є чохол.
-
Зручність. Купувати стілець краще з дитиною - нехай вона оцінить, наскільки їй комфортно в ньому сидіти, та і чи взагалі він їй візуально подобається. Також врахуйте, що діти ростуть (і досить швидко), тож віддайте перевагу моделям, висоту та положення спинки в яких можна регулювати.
Раніше ми писали, як вибрати ідеальний рюкзак для першокласника. Зважайте, що від нього залежатиме здоров’я вашої дитини. Тож підходьте до цієї покупки відповідально.